Ice bucket challenge neboli Kyblíková výzva se doslova žene celým světem. Přidávají se slavné osobnosti, bývalí prezidenti, představitelé politické scény i obyčejní lidé. Najdou se ale i tací, kteří vůbec nechápou, o co tady jde.

Není to jen sranda, že se polijete vodou, musíte ale taky zaplatit sto dolarů na účet organizace, která pomáhá v boji s nemocí ASL, tedy amyotrofickou laterální sklerózou. To je nemoc, kterou možná znáte pod názvem Lou Gehrigova choroba, při ní vám ochabují postupně svaly, doslova vás pomalu zabíjí, nejen že upoutá na vozík.

A právě to polití vodou má svůj význam, to setinové ochrnutí ze šoku vám má pomoci se aspoň na chviličku vcítit do pocitů lidí s touto nemocí. Dělat byste ale měli Kyblíkovou výzvu s rozmyslem, nebo skončíte jako Willis Tepania z Nového Zélandu.

Ten si dal ještě před poléváním něco tvrdého alkoholu a navíc zapomněl na starou poučku, že do ledové vody nechoď z horka. A jak je vidno, je úplně jedno, jestli skočíte šipku do bazénu nebo ji na sebe vylijete.

Willis dostal z teplotního šoku infarkt a pět hodin poté, co na sebe vylil kýbl, zemřel v nemocnici.