Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Jaromír Soukup Festival Karlovy Vary 2022

První slova taxikáře, který vezl Ovčáčka: Našel jsem ho na ulici, pak mi ani nezaplatil

Jiří Ovčáček: První slova taxikáře, který opilého mluvčího vezl
Zdroj: profimedia
+ Další fotografie
opilecký exces

Opilecký skandál Jiřího Ovčáčka hýbe českou společností. Tiskový mluvčí Miloše Zemana se v noci ze čtvrtka na pátek upravil natolik, že při jeho převozu záchrankou do nemocnice musela být přítomna i policie. Ovčáček si už v sobotu sypal popel na hlavu a řekl, že se chce taxikáři, který ho vezl, osobně omluvit. Zmiňovaný taxikář serveru Aktu.cz pověděl, jak ona noc probíhala.Podle serveru aktu.cz měl opilý Jiří Ovčáček nadýchat okolo dvou promile. Do záchranky se prezidentův mluvčí dostal poté, co absolutně nereagoval na výzvy opustit taxík, který ho vezl do Dělnické ulice. Když se nakonec mluvčí v taxíku probral, začal sprostě nadávat jak taxikáři, tak záchranářům, které podle svědků následně zkoušel v sanitce napadnout.

Agresivní mluvčí

Redaktor Aktu.cz vyzpovídal zmiňovaného taxikáře, který mluvčího vezl. Řidič taxíku viděl ležet v noci na ulici muže, a tak se rozhodl, že mu pomůže. To ještě netušil, že jeho nový pasažér je mluvčí prezidenta. Muž s poraněným obočím chtěl odvézt do Dělnické ulice, kde mělo dojít ke konfliktu.

Taxikář tvrdí, že Ovčáček byl agresivní. „Já chodím do práce, aby mi zaplatili lidi, a tenhle člověk mi ani nezaplatí. Byl arogantní, ani nezaplatil a to je smutný. Taková významná osoba aby se takhle chovala, to se nedělá,“ řekl v rozhovoru s Aktu.cz a dodal, že mu Ovčáček stále dluží 350 korun za jízdu.

Veřejná omluva

V sobotu odpoledne se Zemanův mluvčí odhodlal a promluvil do médií. "Chci se všem omluvit –⁠ záchranářům, policistům i panu taxikáři –⁠ za to, co se stalo. Bylo to výjimečné selhání, kterého mi je nesmírně líto. Prosím o odpuštění," kaje se tiskový mluvčí Jiří Ovčáček dle CNN Prima News za své nevybrané chování v opilosti, které zapříčinil stres.

"V uplynulých týdnech, měsících jsem zažíval období velkého tlaku. Pan prezident byl v nemocnici, byly zde různé dramatické okolnosti kolem sestavení vlády a bylo to hodně náročné období, které jsem v životě ještě asi nezažil," svěřuje se Ovčáček, který se opil a skončil kolem třetí hodiny ráno v péči záchranářů.

Prezident byl k Ovčáčkovi laskavý

Ovčáčkův exces měl okomentovat už i sám Miloš Zeman, kterému mohl dle svých slov ublížit. "Došlo k tomuto výjimečnému selhání, kterého mi je nesmírně líto. Nesmírně mě mrzí, protože jsem určitě mnoho lidí zklamal, třeba i své blízké a spolupracovníky. Mohl jsem tím ublížit i panu prezidentovi," pokračuje ve své výpovědi se slovy, že byl k němu sám Miloš Zeman laskavý. 

"Nebudu se na nic vymlouvat, byla to výjimečná věc, která se nebude opakovat, a chtěl bych poprosit všechny o odpuštění. To je nesmírně důležité, je mi to líto," dodal Ovčáček.

Eben vzpomíná na hvězdy, se kterými se za roky festivalu setkal: Čím ho ohromil Redford nebo Banderas?

Související články

Další články

Nejnovější kauzy