Švédská megastar Avicii za dosud nevyjasněných okolností zemřela. Když v roce 2016 slavný dýdžej opouštěl hudební pole, nikdo z rodiny, fanoušků a ani přátel netušil, že to je kvůli zdravotním problémům tak vážným, že povedou až ke smrti.

Po uplynutí několika dnů od šokující zprávy se rozhodla rodina poprvé otevřeně promluvit se zármutkem v srdci: „Chtěli bychom poděkovat za podporu a láskyplná slova o našem synovi a bratrovi. Jsme vděční každému, kdo miloval Timovu hudbu a má vzácné vzpomínky na jeho písně. Děkujeme vám za všechny iniciativy na počest Tima, od veřejných shromáždění, vzdání holdu na festivalu Coachella a pro chvíli ticha po celém světě. Jsme vděční za soukromí v průběhu tohoto těžkého období. Naším přáním je, aby to takhle pokračovalo i nadále. S láskou rodina Tima Berglinga,“ zaznělo v oficiálním vyhlášení rodiny pro magazín Variety.

Poté, co se rodina oficiálně vyjádřila, se rozhodla promluvit i bývalá přítelkyně oblíbeného dýdžeje Aviciiho Emily Goldberg. Byly spolu od roku 2011 do 2013 a byl to jeho nejdelší vztah, který měl. Na sociální sítě kromě dojemného vzkazu přidala také společné fotografie.

„Pojď bejby, dej nám ještě šanci. Vyber si mě a já ti ukážu lásku. Tohle je text z písničky, kterou Tim napsal pro mě. Přeji si, abychom tahle slova mohli naplnit. Celé dva roky, co jsme tvořili pár, byl mým důvěrným přítelem. Teď se nemohu dívat ani na medvídka, kterého mi dal, když vím, že už neuvidím jeho tvář. Vzbuďte mě, když bude po všem, protože nechci uvěřit, že tohle je reality,“ napsala Emily a narážela tak na populární písničku Aviciiho Wake Me Up.