Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Vopěnková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

První slova po propuštění Tomáše Řepky z vězení: Dojetí Kateřiny Kristelové nebere konce

Zdroj: Instagram
+ Dalších 7 fotografií
EXKLUZIVNĚ
Přesně po 225 dnech věznění se Tomáš Řepka (46) v pondělí dostal podmínečně na svobodu. Odvolací soud usoudil, že Řepka splnil všechny zákonné podmínky pro to, aby nemusel dál zůstávat za mřížemi. Zdůvodnění rozhodnutí ale přísně tají. Proč? A jak zněla první slova poté, co ho jeho nejbližší uvítala za branou věznice?

Tomáš Řepka (46) určitě není žádný svatoušek, do kriminálu se dostal za hned několik prohřešků proti zákonu. Když v listopadu 2019 požádal o propuštění, dočkal se studené sprchy. Soudce tehdy uvedl, že nedodržel lhůtu uplynutí jedné třetiny trestu a navíc se podle jeho názoru nepolepšil. Jenže jak redakce eXtra.cz již tehdy uvedla, zákon jasně stanoví, že pokud má odsouzený souhlasné stanovisko věznice, což bývalý fotbalista měl, žádat může i před koncem třetiny trestu. I osloveným právníkům se proto takové rozhodnutí jevilo jako neobvyklé.

Navíc příslušníci Vězeňské služby, kteří se známým odsouzencem denně přicházeli do styku, asi vědí lépe než soudce, jestli se polepšil, nebo ne.

Tajnosti

Řepkovi advokáti v odvolání právě i tím argumentovali. Zda uspěli, nebo odvolací soud slavného sportovce propustil z jiného důvodu, třeba proto, že 15. prosince uběhla ona první třetina trestu, to není v současné době možné zjistit.

„Jednání bylo neveřejné, nemohli se ho zúčastnit ani advokáti, ani klient. Důvod propuštění se dozvíme až po obdržení písemného vyhotovení rozsudku,“ řekla naší redakci advokátka Tomáše Řepky JUDr. Natalie Navrátilová.

Ani mluvčí Krajského soudu v Plzni Lucie Jíchová neobdržela podrobnosti o rozsudku. „Od dozorujícího soudce jsem dostala informaci, že přesné zdůvodnění nyní sdělovat nebudeme. Bude v písemném vyhotovení rozsudku,“ sdělila nám Lucie Jíchová.

Nejhezčí dárek

Pro Tomáše Řepku a jeho blízké je každopádně nejdůležitější to, že už je konečně venku, ať už z jakéhokoli důvodu.

A jak emoce cloumají jeho přítelkyní Kateřinou Kristelovou (40), která se o partnerově propuštění dozvěděla až od novinářů a původně zprávě raději nechtěla věřit, aby pak náhodou nebyla zklamaná?

„Návrat mého muže je pro mě ten nejhezčí opožděný vánoční dárek,“ řekla eXtra.cz do telefonu dojatě z auta, kterým si odvážela Řepku domů.

Související články

Další články