Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

První slova ministra Arenbergera. Řekl, kdy bychom mohli sundat roušky

První slova ministra Arenbergera. Řekl, kdy bychom mohli sundat roušky
Zdroj: Profimedia
Koronavirus
Petr Arenberger od svého včerejšího jmenování do čela ministerstva zdravotnictví už v prvních rozhovorech naznačil, jakým směrem se bude boj s epidemií koronaviru ubírat. Zároveň se vyjádřil i k rouškám, které ještě pár měsíců neodložíme. Změna by mohla přijít až v létě, Arenberger je ale pro, aby na některých místech i nadále platila povinnost zakrytých dýchacích cest.

Jedním z důvodů, proč Petr Arenberger přišel na ministerstvo zdravotnictví, je hladké vyvedení Česka z koronavirové epidemie. K tomu je dle známého lékaře zapotřebí zlepšit mimo jiné komunikaci resortu s veřejností.

"Chtěl bych trochu zlepšit a přidat na komunikaci ministerstva směrem k veřejnosti. Přichází řada informací, které je potřeba selektovat, nějakým způsobem vysvětlovat a podávat pravdivé informace,“ nastínil své plány Arenberger ve vysílání CNN Prima NEWS. Zároveň dodal, že vidí problém v takzvaných fake news, které je potřeba neustále vyvracet.

Inspiruje se Německem

Jinak ale Arenberger nechce měnit postup, který nastínil jeho předchůdce Jan Blatný. S plánovaným postupným rozvolněním souhlasí. „Shodneme se na tom, že děti by primárně měly chodit do školy, mohly by si koupit věci v papírnictví a botičky v obchodech,“ řekl Arenberger.

Ministr zdravotnictví ale apeluje na Čechy, aby nezapomínali na platná vládní nařízení a poctivě je dodržovali. To platí i pro nošení roušek a respirátorů, které řada lidí během nedávných slunečních dnů odložila. Právě co se týče zakrytí dýchacích cest, se Arenberger chce inspirovat v Německu, kde minulé léto museli lidé nosit roušky v obchodech, zatímco venku je mohli odložit. „Každopádně si myslím, že mít jednu roušku v kapse nikdy neuškodí,“ dodal Arenberger.

Krajčo a Charlotte si duet nestřihli: Proč s Gottovou dcerou nezapěli Srdce nehasnou

Související články

Další články

Nejnovější kauzy