Trendy
válka na Ukrajině střelba v Praze Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

První slova ministra Arenbergera. Řekl, kdy bychom mohli sundat roušky

První slova ministra Arenbergera. Řekl, kdy bychom mohli sundat roušky
Zdroj: Profimedia
Koronavirus
Petr Arenberger od svého včerejšího jmenování do čela ministerstva zdravotnictví už v prvních rozhovorech naznačil, jakým směrem se bude boj s epidemií koronaviru ubírat. Zároveň se vyjádřil i k rouškám, které ještě pár měsíců neodložíme. Změna by mohla přijít až v létě, Arenberger je ale pro, aby na některých místech i nadále platila povinnost zakrytých dýchacích cest.

Jedním z důvodů, proč Petr Arenberger přišel na ministerstvo zdravotnictví, je hladké vyvedení Česka z koronavirové epidemie. K tomu je dle známého lékaře zapotřebí zlepšit mimo jiné komunikaci resortu s veřejností.

"Chtěl bych trochu zlepšit a přidat na komunikaci ministerstva směrem k veřejnosti. Přichází řada informací, které je potřeba selektovat, nějakým způsobem vysvětlovat a podávat pravdivé informace,“ nastínil své plány Arenberger ve vysílání CNN Prima NEWS. Zároveň dodal, že vidí problém v takzvaných fake news, které je potřeba neustále vyvracet.

Inspiruje se Německem

Jinak ale Arenberger nechce měnit postup, který nastínil jeho předchůdce Jan Blatný. S plánovaným postupným rozvolněním souhlasí. „Shodneme se na tom, že děti by primárně měly chodit do školy, mohly by si koupit věci v papírnictví a botičky v obchodech,“ řekl Arenberger.

Ministr zdravotnictví ale apeluje na Čechy, aby nezapomínali na platná vládní nařízení a poctivě je dodržovali. To platí i pro nošení roušek a respirátorů, které řada lidí během nedávných slunečních dnů odložila. Právě co se týče zakrytí dýchacích cest, se Arenberger chce inspirovat v Německu, kde minulé léto museli lidé nosit roušky v obchodech, zatímco venku je mohli odložit. „Každopádně si myslím, že mít jednu roušku v kapse nikdy neuškodí,“ dodal Arenberger.

Lucie Borhyová a její začátky na Nově: Domů jsem se vracela s pláčem, brala jsem to osobně

Související články

Další články

Nejnovější kauzy