Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

První slova Jaromíra Jágra o konci kariéry: Nemám chuť hrát, šokoval

Jaromír Jágr je už dávno legendou.
Zdroj: Profimedia
+ Další 3 fotografie
Konec kariéry

Jaromír Jágr (50) je zřejmě nejznámějším českým hokejistou. Na ledě se pohybuje již od úplného dětství, ani v padesáti nezahálí a hraje za Rytíře Kladno. Nyní po posledním prohraném zápase proti Mladé Boleslavi však v rozhovoru pro iSport přiznal, že zvažuje konec kariéry.

Jaromír Jágr je skutečná legenda. S českou reprezentací vyhrál olympijský hokejový turnaj a dvakrát také mistrovství světa. Je považován za jednoho z nejlepších hokejových hráčů všech dob a v roce 2008 byl uveden do Síně slávy českého hokeje.

Ani ve svých padesáti letech nepolevuje a hraje za klub Rytíři Kladno, jehož je i majoritním vlastníkem. V neděli 2. září však prohráli s Mladou Boleslaví 0:4 a Jágr se následně v rozhovoru pro iSport rozpovídal o možném konci své kariéry.

Nemám chuť se vracet, řekl

Ačkoliv Jaromír nestál na ledě, ale seděl na střídačce, stejně nemá chuť se na led vracet. Abych byl upřímný, ani nemám chuť se vracet. Kdyby se konal Winter Classic, který jsem slíbil, asi bych se musel přinutit jít hrát. Jinak mě to netáhne zpátky. Popravdě, nemám motivaci, nemám chuť,“ prozradil Jágr upřímně.Jak uvádí deník Sport, kterému Jágr poskytl také rozhovor, slavný útočník nastoupil na led naposledy dne 25. dubna v barážovém utkání s Jihlavou (6:3).

Hraní mu prý nechybí. „Hokej mám rád, ale je to dřina. Po fyzické stránce hodně náročné,“ přiznal. Na stadionu stráví plno času, a to nejen tím, že musí trénovat, ale také tím, že je majoritním vlastníkem a musí řešit spoustu organizačních záležitostí. „I kdybych nebyl majitelem a měl na práci jenom hokej, i tak bych měl problémy hraní a trénování zvládnout. Jenom se soustředit na hokej. Takhle je to víceméně nemožný. Nebo bych se musel úplně přestat věnovat klubu, o čemž si nemyslím, že by pomohlo,“ nechal se slyšet.

Nedává mi to momentálně smysl

V rozhovoru přiznal, že kvůli tréninkům a dalším věcem spojeným s klubem nemá poté čas na sebe. V mých letech hrát na nějaké úrovni je náročný. Připravit se, motivovat. Nemluvě o nutnosti odpočinku,“ řekl na rovinu legendární Jágr.

Pokud by se na led přeci jen chtěl vrátit, musel by toho hodně obětovat. A to nejen stravu, ale také regeneraci a trénink. Když jsem hrál, míval jsem pocit, že to dávám a zvládám. Teď vím, že bych to nedokázal. Musel bych být skutečně extrémní v tom, že si řeknu, že to zkusím. Ale nevím, jestli mi to momentálně dává smysl,“ uzavřel Jaromír. Třeba nakonec bude mít konečně čas založit rodinu spolu s partnerkou Dominikou Branišovou (28).

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy