Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Počasí Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

PRVNÍ SLOVA heroinové Terezy po rozsudku: Co jsem udělala? NECHÁPU TO!

+ Dalších 40 fotografií
Dvaadvacetiletá Tereza Hlůšková, která byla v lednu roku 2018 zadržena na letišti v Láhauru s 10 kilogramy heroinu v zavazadle, byla 20. března odsouzena k 8 letům a 8 měsícům za mřížemi. Po vynesení rozsudku se naprosto zhroutila, pro všudypřítomná média se však zmohla na pár slov. Mladičká pašeračka tvrdí, že neví, proč byla odsouzena. Trestu prý nerozumí.

Okolo Terezy Hlůškové se ihned shromáždili pákistánští novináři, kteří jí vyzývali k tomu, aby se vyjádřila. „Řekni něco,“ znělo z davu. Tereza se přes slzy zmohla jen na pár slov. „Co jsem udělala? Nerozumím tomu,“ sdělila Tereza, která si následně zakryla uplakané oči rukou.

K dalším slovům se zmohla až za delší chvíli. „Prožila jsem si ty nejtěžší časy. Strávila jsem 15 měsíců v cele pro nic a teď jsem dostala 8 let a 8 měsíců,“ dodala pro pákistánské novináře Tereza, která mohla sotva mluvit.

Z okolí na ni neustále doléhal křik přítomných, kteří se z ní snažili dostat mnohem víc. Zhroucená pašeračka si tedy dle svých slov trvá na tom, že je nevinná.

Soudce Raza má v Pákistánu pověst přísného zástupce spravedlnosti a státním zástupcem byl požádán, aby Tereza dostala co nejtvrdší trest. Mladá Češka mohla za pašování heroinu dostat až 10 let ve vězení, Šahzád Raza ji ale poslal za katr na 8 let a 8 měsíců. K tomu jí napařil ještě pokutu 113 tisíc rupií, tedy zhruba 18 tisíc korun českých.

Související články

Další články