Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

PRVNÍ SLOVA Ester Ledecké: Přepsala historii, ale skromnost ji neopouští! Co po vítězství řekla?

+ Dalších 30 fotografií
Ester Ledecká (22) dnes navždy přepsala dějiny olympijských her. Stala se první ženou, která získala dvě zlaté medaile ve dvou disciplínách. Ester to dokázala, z jihokorejského Pchjongčchangu si veze domů nejcennější olympijské kovy z lyžařského superslalomu i z obřího slalomu ve snowboardingu. Tohle jsou její slova po ohromném zlatém úspěchu.

„Byl to fajn den, všechno jsem si to užila. Popravdě jsem to ani úplně nečekala, pár dní bylo krušných, dneska si to všechno sedlo naštěstí. Stihla jsem se rozjezdit a mám radost,“ řekla s úsměvem Ester Ledecká (22) pro Českou televizi.

S naprostým přehledem se Ester prokousala přes kvalifikaci, osmifinále, čtvrtfinále i semifinále. A nakonec ve velkém finále překonala soupeřku Selinu Jörgovou. Porazila ji o 46 setin sekundy.

Po vítězství v lyžařském superslalomu Ledecká prohlásila, že je zmatená. Podobné pocity ji provázejí i dnes. „I teď jsem strašně zmatená, mám ale strašnou radost zároveň. Hlavně za to, že jsem mohla dokázat, že i můj snowboardový tým šlape jako hodinky. Jsou skvělí. Děkuju všem, že tady prostě byli. Hlavně týmu. Já jsem se v podstatě jenom vozila z kopce dolů,“ dodala nová královna zimních sportů.

„Uvidíme se na Staromáku. Nevím kdy, ale já tam budu,“ vzkázala závěrem fanouškům.

Související články

Další články