Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy StarDance 2019 Extra Host (pořad) demonstrace proti Babišovi Události roku 2019

Nejnovější kauzy

První školní týden bude chladný a deštivý: Teploty se nevyšplhají nad 22 stupňů

předpověď
Poslední srpnový víkend se nesl v duchu tropického počasí. Vysoké teploty odejdou společně s prázdninami a hned v první školní den se výrazně ochladí. Kromě toho Česko zasáhnou bouřky a na většině území déšť či přeháňky.

Zatímco ještě v nedělí teploty vyšplhají nad 30 stupňů, večerní bouřky vlnu tropů ukončí a přinesou výrazné ochlazení. Ještě dnes je tedy naposledy možné si užít den u vody strávený koupáním a opalováním. V příštím týdnu bude potřeba do tašek kromě učebnic sbalit i deštníky a přes trika přehodit mikiny. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorolo­gického ústavu.

V neděli bude jasno až polojasno, od západu postupně přibývání oblačnosti. Během dne v Čechách na většině území přeháňky nebo bouřky, večer srážky místy i na Moravě a ve Slezsku. Ojediněle i silné bouřky. Nejnižší noční teploty 18 až 14 °C. Nejvyšší denní teploty 29 až 33 °C, na západě kolem 27 °C, v 1000 m na horách kolem 23 °C. Slabý, během dne mírný jižní vítr 2 až 6 m/s se bude postupně měnit na západní až severozápadní a v bouřkách přechodně zesílí.

V první školní den bude zataženo až oblačno. Na většině území déšť nebo přeháňky, v jihovýchodní polovině území místy vydatnější srážky a ojediněle i bouřky. V severozápadní polovině území postupně ustávání srážek. Nejnižší noční teploty 19 až 15 °C, na západě a severozápadě až 13 °C. Nejvyšší denní teploty 16 až 20 °C, na východě a jihovýchodě kolem 22 °C. Slabý, postupně mírný severozápadní vítr 3 až 7 m/s.

Na úterý meteorologové předpovídají zataženo až oblačno, od severozápadu postupně ubývání oblačnosti. V jihovýchodní polovině území ještě zpočátku déšť. Nejnižší noční teploty 13 až 9 °C, na západě a severozápadě až 7 °C. Nejvyšší denní teploty 18 až 22 °C. Mírný severozápadní vítr 2 až 6 m/s se bude během dne měnit na severní až severovýchodní a bude slábnout.

Ve středu bude jasno až polojasno. Ráno ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 10 až 6 °C. Nejvyšší denní teploty 20 až 24 °C. Slabý proměnlivý nebo jihovýchodní vítr 1 až 4 m/s.

Ve čtvrtek očekáváme jasno až polojasno, od severozápadu převážně oblačno a místy přeháňky. Nejnižší noční teploty 11 až 7 °C. Nejvyšší denní teploty 16 až 20 °C, na jihovýchodě kolem 22 °C. Slabý proměnlivý vítr 1 až 4 m/s se bude měnit na mírný severozápadní vítr 3 až 7 m/s.

Na pátek a víkend meteorologové předpovídají převážně oblačno, zpočátku ojediněle, postupně místy přeháňky. Nejnižší noční teploty 12 až 7 °C. Nejvyšší denní teploty 15 až 20 °C.

Mohlo by vás zajímat

Další články