Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

První reakce na dlouho očekávaný film Karel: Lidé mají jasno

První reakce na film Karel: Lidé mají jasno
Zdroj: Karel Gott Agency s.r.o.
+ Dalších 5 fotografií
první reakce

Dlouho očekávaný dokument od režisérky Olgy Špátové Malířové (37) mapuje poslední část života Karla Gotta (†80) těsně před jeho smrtí. Slavnostní premiéra, na kterou přišla nejen zpěvákova rodina v čele s vdovou Ivanou (45), ale i nejbližší přátelé a kolegové, se konala v pražském Slovanském domě.


Dokumentární snímek Karel měl první premiéru již 18. září v plzeňském amfiteátru. Někteří fanoušci tak měli možnost zhlédnout snímek režisérky Špátové Malířové o zpěvákovi s božským hlasem ještě před uvedením do kin. Ve filmu kromě Gotta vystupují i zpěvákovi kolegové a jeho nejbližší. Ačkoliv jde o velmi dojemné dílo, slza vám ukápne i od smíchu.

"Velmi hezká vzpomínka na Mistra," napsal jeden z recezentů na webu ČSFD. "Špátová má regulérní cit pro zachycení každodennosti. A hrozně tomu pomáhá sám Gott svým vtipem.Tolik potenciálních hlášek na zlidovění nebylo v českým filmu dobrejch dvacet let," přidal uživatel s přezdívkou vnimatkrasu.

Gott měl smysl pro humor

"Režisérka, scenáristka a kameramanka Olga Malířová Špátová zcela dodržela zadání Gottových, Karel je tak především výpovědní Gottův prostor, kde chodí na vánoční trhy, tráví čas s rodinou a i přes zhoršující se stav odmítá s hudbou skončit. Dokument se navíc neobejde bez ankety, kde se od různých lidí dozvídáme, proč Mistra tolik obdivují, a Gott samotný se prezentuje jako člověk, který vlastně nevybočuje z davu. Dostává své pověsti skromného a milého člověka a ohromujícím způsobem ani na prahu života nepřichází o svůj sympatický humor. Celé to sice trvá 2 hodiny a půl, přesto má dokument solidní spád," konstatoval uživatel filmfanouch.

Malé výtky

Natočit takový dokument, aby zahrnul vše a líbil se všem, je velmi obtížné, skoro až nemožné. Část kritků si myslí, že některé záběry, jako třeba ze státního pohřbu, mohly být lépe natočeny a nebo jim vadí, že byl film záměrně natočen na city. Přes veškeré výtky je film považovaný za důstojný a zaslouží si velké plátno.

Na ČSFD má dokument o české ikoně zatím 68 %. Premiéru v kinech bude mít 7. října.

Související články

Další články