Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020 Počasí

Nejnovější kauzy

První pylová sezona se blíží, připravte se na ni. Víme jak!

Znáte to – rýma, oteklé oči, svědění kůže, záchvaty dušnosti. To všechno vás brzo čeká, pokud jste alergičtí na pyl. Přichází první pylová sezona.

Pylové sezony jsou hned tři. Jarní, letní a podzimní. V té jarní vás dráždí hlavně pyly z kvetoucích stromů. V letní pyly travin a v podzimní pyly plevelů a plísní. Jak se připravit na tu jarní?

Nejdůležitější je si zjistit, kde se vaše alergeny nacházejí. Vyhýbat se kvetoucím alejím, zvolit do školy nebo do práce jinou trasu, pokud je to možné. Nejvíce pylu ve vzduchu je v ranních hodinách.

Dbejte na hygienu. Převlékejte se klidně několikrát denně a nesušte prádlo venku, pyl se vám na něm zachytí a vás pak bude zbytečně dráždit.

Pozor na klimatizaci v autě. Výměna filtrů je jednou za rok pro alergiky nezbytností.

Odpočívejte. Dbejte na svoje tělesné i duševní zdraví, dostatečně spěte a taky si dopřejte pestrou stravu bohatou na vitaminy. Váš imunitní systém snahu ocení a bude se alergenům snadněji bránit.

Související články

Další články