Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

První předpověď počasí na zimu: Vánoce mají být na blátě

První předpověď počasí na zimu: Vánoce mají být na blátě
Zdroj: Profimedia
Počasí
Evropu letos čeká mírná zima a sněhovou nadílku si příliš neužijeme. Vločky mají padat málo, pravděpodobně nebude ani příliš mrznout. Přinejmenším v Česku se mají teploty až do konce roku pohybovat nad nulou. Vyplývá to z dlouhodobé předpovědi několika meteorologických center.

Budou Vánoce zase na blátě? Pravděpodobně ano, podle dlouhodobého výhledu počasí serveru Severe Weather čeká Evropu mírná zima.

Meteorologové předpokládají, že nad Evropou bude v posledních měsících letošního roku oblast vyššího tlaku vzduchu. To zároveň znamená i teplejší počasí. Potvrzuje to i předpověď čínských meteorologů, podle nichž má střední Evropa počítat s průměrnými teplotami v rozmezí 1 až 2 stupně.

Stejně to vidí i meteorologové z portálu AccuWeather, teploty v Česku se mají postupně snižovat k nule, až do konce roku by ale většinou neměly pod nulu spadnout.

Mezi teplými dny se ale stále mohou objevit chladnější, takže na své si přijdou i milovníci nízkých teplot a zimního období. Dní, během kterých má sněžit, bude sice pouze okolo 10, ale o sněhovou nadílku úplně nepřijdeme.

Meteorologové však upozornili, že se jedná o pouhý předpoklad vyplývající z předchozích let. Je proto možné, že nakonec zima bude vypadat úplně jinak.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy