Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

První Popelka Eva Hrušková: Chtěl mě sbalit Jaromír Hanzlík, pohrozili mu zákonem

Eva Hrušková a Jaromír Hanzlík v pohádce Učedník kouzelníka Čáryfuka (1969).
Zdroj: Se souhlasem České televize
+ Dalších 8 fotografií

Už je to 52 let od chvíle, kdy Československá televize natočila černobílou Popelku, která navždy proslavila herečku Evu Hruškovou (69). Byla tehdy půvabná jako panenka, a tak není divu, že její roztomilost zaujala i tehdy už populárního Jaromíra Hanzlíka (73). Se zlou se potázal.

Černobílá Popelka je i přes mnohem slavnější Tři oříšky pro Popelku dodnes stále známá a hlavní hvězdě snímku Evě Hruškové zajistila doživotní popularitu. Jak vzpomíná na období natáčení?

Ještě dlouho po Popelce jsem byla nepolíbená, byla jsem velká šprtka, zajímaly mě jen dějiny umění a divadla. Ale v tom roce, kdy se točila Popelka, nastala situace, kdy bych si tedy dala říct, a nevyšlo to,“ začíná své vyprávění pro eXtra.cz paní Eva.

Eva Hrušková: Uháněl mě Jaromír Hanzlík

„V televizi, kde jsem zpívala od 11 let, jsem byla obklopená samými ženami. Režisérky, kameramanka, produkční, dramaturgyně, hudební režisérka, všechno ženy. Jen hudební skladatel byl muž. A všechny ty dámy mě hlídaly.

Jednou, když už se mi začal zvětšovat hrudník, jsme točili pohádku Učedník kouzelníka Čáryfuka, ve které hráli i Milan Stehlík a Jaromír Hanzlík. A Hanzlík za mnou pořád běhal. Režisérka Vlasta Janečková si toho všimla, vzala si ho stranou a říkala mu: ‚Co blbneš, vždyť jí je čtrnáct! Je pod zákonem‘. A on toho nechal. Přiznala mi to až po natáčení. Já bych se přitom tenkrát nebránila, aby se mnou koketoval Hanzlík. Já bych to bývala brala, už byl slavný a líbil se mi,“ směje se po letech Eva Hrušková.

Jan Tříska? Nezájem

V Popelce ji jako chlap zaujal její herecký partner Jiří Štědroň, zato Jan Tříska, který v pohádce hrál potulného loutnistu, vůbec. Přitom je paradox, že druhého jmenovaného na place vůbec nepotkala.

„My spolu neměli jediný záběr. Ani na zkouškách jsme se neviděli. Potkali jsme se poprvé vlastně až v roce 1996, když sem přijel z USA a nahrávali jsme spolu znovu písničky z Popelky,“ dodává pro eXtra.cz Eva Hrušková.

Filip Turek se tvrdě opřel do Fialy: ODS zradila svoje voliče a on je toho absolutní příklad

Související články

Další články

Nejnovější kauzy