Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Otevření pražské zoo po rozvolnění obrazem: 300 návštěvníků, policie a přísná opatření

Otevření pražské zoo po rozvolnění obrazem: 300 návštěvníků, policie a přísná opatření
Zdroj: eXtra.cz
+ Dalších 15 fotografií
galerie

Pandemie koronaviru v Česku sice není ještě úplně u konce, ale vláda se uchýlila k postupnému rozvolňování, které se v první vlně týkalo i otevření zoologických zahrad. Podle vyhlášky může pražská zoo pojmout až 8500 tisíc návštěvníků. První den po otevření zoo navštívilo něco málo přes 300 lidí a prohlídku doprovázela přísná bezpečnostní opatření, na která dohlížela policie.

Pražská zoo měla kvůli pandemii koronaviru zavřeno od 13. března. Nyní mají v zoo opět důvod k úsměvu. Po více než měsíci mohli návštěvníci 27. dubna opět vyrazit za zvířátky. Pro všechny je to ale trochu jiné než obvykle.

Na chod zoologické zahrady dohlíželo mnohem více zaměstnanců, než je zvykem, a vše bylo pod drobnohledem policie, která kontrolovala, zda se návštěvníci chovají podle pravidel. Lístek do zoologické zahrady si mohou lidé koupit pouze přes internet.

Zoo Praha pojme za normálního chodu až 8500 tisíc návštěvníků, tentokrát se jich přišlo podívat na zvířata něco málo přes 300. Bohužel vnitřní pavilony zvířat ještě stále zůstávají zavřené a otevřít by měly zhruba za dva týdny.

Lidé vesměs dodržovali odstup 2 metry, některé lavičky byly z toho důvodu opásány páskou. Přísná bezpečností opatření se všichni snažili dodržovat a k žádným konfliktům nebo zmatkům nedocházelo.

„Musíme zohlednit držitele běžných jednorázových či vícenásobných vstupenek, kteří si je zakoupili již dříve. Rezervujeme pro ně část kapacity, a to na základě dřívějších zkušeností s jejich návštěvností,“ řekl Lidovkám ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy