Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Situace po sečtení prvních okrsků: V čele Zeman, v závěsu Drahoš! Bude to souboj těchto dvou kandidátů

Zdroj: archiv
+ Dalších 7 fotografií
První výsledky z volebních místností po celém Česku vypadaly následovně. Po sečtení prvních 10 % volebních okrsků v čele Miloš Zeman (73), v závěsu je Jiří Drahoš (68). Ostatní kandidáti se nepřehoupli přes deset procent.

Už první výsledky z volebních místností po celé České republice, ale i ve světě, naznačily výsledek. Po sečtení 10 % okrsků současný prezident získal 44,17 % hlasů.

V nepříliš těsném závěsu za Zemanem byl akademik Jiří Drahoš, který měl v tuto chvíli 24,20 % hlasů voličů. Aktuální vývoj naleznete na volby.cz

Zdá se, že předvolební prognózy se naplní a Zeman s Drahošem se utkají ve druhém kole, které by se mělo konat za dva týdny. Ostatní kandidáti se nepřehoupli ani přes 10 %.

Hilšer má 8,68 %, Horáček 8,50 %, za nimi je Pavel Fischer s 8,47 %, následuje Mirek Topolánek, který získal 3,58 % hlasů. Úplně vzadu se pak krčí Hynek s 1,23 %, Hannig s 0,62 % hlasů a poslední je aktuálně Kulhánek, který má 0,50 % hlasů.

Související články

Další články