Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop StarDance 2019 Karel Gott (zpěvák) Počasí

Nejnovější kauzy

PRVNÍ ODHADY: Slováci mají jasno! Čaputová VÍTĚZÍ

+ Dalších 11 fotografií
VÍTĚZKA VOLEB
Podle prvních průzkumů agentury Focus mají Slováci jasno! V prezidentských volbách rozhodli o tom, že je bude nejspíše reprezentovat žena. Právnička Zuzana Čaputová (45) má podle agentury 55, 2 % hlasů. Místopředseda Evropské komise Maroš Šefčovič (52) by mohl získat 44,8% hlasů. Oba před dvěma týdny v prvním kole přímé volby získali nejvíce hlasů ze všech 13 kandidátů a postoupili do druhého kola hlasování.

Favoritkou doposud je pětačtyřicetiletá Čaputová, která první kolo voleb přesvědčivě vyhrála a následně se vzdala funkce místopředsedkyně neparlamentní strany Progresivní Slovensko. A Slováci jí podle agentury dávají jasně najevo své sympatie.

Volební místnosti se na Slovensku uzavřeli přesně ve 22 hodin. Odevzdané hlasy se začínají sčítat. Zda budou předběžné výsledky průzkumu reálné, ukáží následující hodiny. Výsledky bude zveřejňovat slovenský statistický úřad. Pokud by se výsledky potvrdili, Slovensko by mělo první prezidentku v historii.

Výsledky voleb budeme aktualizovat.

Mohlo by vás zajímat

Další články