Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

První oběť koronaviru v Česku: Zemřel pacient v pražské Nemocnici Na Bulovce

Zdroj:
+ Dalších 5 fotografií
koronavirus
To, čeho se všichni obávali, se stalo skutečností. V Česku zemřel první člověk s novým koronavirem. Smutnou zprávu přinesl jako první web iDNES.cz, potvrdil ji náměstek Roman Prymula. Po smrti je pacient, který byl hospitalizován v pražské Nemocnici Na Bulovce.

Koronavirus si vyžádal v České republice první oběť. Jde o 95letého muže. Do poslední chvíle se o něho lékaři starali v pražské Nemocnici Na Bulovce.

Muž neležel na jednotce intenzivní péče a kromě koronaviru současně bojoval s dalšími onemocněními.

NEJNOVĚJŠÍ ZPRÁVY O KORONAVIRU NAJDETE ZDE

"Je to první pacient, který bude hodnocen jako člověk, který umřel na koronavir. Bude tak hodnocen. Ale je to člověk, kterému je 95 a měl řadu jiných onemocněních. Měl jiné komplikace. Ale ve statistikách tak bude veden," uvedl pro ČT šéf krizového štábu Roman Prymula. "Ten muž byl hospitalizován v dlouhém sledu jiných onemocnění. Spíše jde o kardiovaskulární onemocnění než zápal plic. Ta zpráva je velmi čerstvá," dodal Prymula s tím, že zesnulý by nedostal kvůli jiným nemocem Remdesivir.

První člověk nakažený koronavirem zemřel po třech týdnech od prvního výskytu na našem území. Především tento týden počet infikovaných pacientů v Česku raketově stoupl, je jich už přes 1000. Trvá nouzový stav, vyhlášena byla celorepubliková karanténa. Lidé nemají vycházet, pokud to není nezbytně nutné.

DALŠÍ PODROBNOSTI ČTĚTE TADY:

OPATŘENÍ ZDALEKA NEKONČÍ:

SITUACI SLEDUJEME ONLINE:

Související články

Další články