Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020 Počasí

Nejnovější kauzy

První následky veder: Cukety i okurky jsou jedovaté. Jeden muž už zemřel!

Cuketa může zabíjet.
První nečekané následky úmorných veder, která máme za sebou, jsou tady. Odborníci po prvním případu úmrtí po požití cukety důrazně varují. V případě, že jíte cuketu nebo okurku a je hořká, okamžitě ji odložte.

Cukety a okurky, především ty pěstované poctivě doma, obsahují pravděpodobně kvůli tropickým vedrům, jež nad střední Evropou panovala, větší než obvyklé množství nahořklého bakteriálního jedu kukurbitacinu. Ten byl také příčinou úmrtí německého důchodce.

Muž byl spolu s manželkou před dvěma týdny převezen na kliniku ve městě Heideheim a stěžoval si na velké bolesti v oblasti žaludku. Také uvedl, že s manželkou snědli doma velmi hořkou cuketu. Tak obsahovala vysoké množství právě kukurbitacinu, který po požití poruší žaludeční a střevní membránu.

Devětasedmdesá­tiletý důchodce v neděli zemřel a jeho případ vystrašil celé Německo.

Podle agentury DPA jedovatou cuketu, která za smrtí důchodce stála, zkoumala Maria Rothová, vedoucí chemického výzkumu z Úřadu pro kontrolu potravin a veřejné zdraví ve Stuttgartu. Ta potvrdila možnost zvýšeného počtu intoxikované zeleniny.

Takže opatrně na hořké cukety, okurky a tykve.

Související články

Další články