Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

První miminko roku 2020 našli v babyboxu: Novorozený chlapeček toho na sobě moc neměl

(Ilustrační foto)
Zdroj: Profimedia.cz
babybox
Zaměstnanci Jihomoravské záchranné služby byli v sobotu v pohotovosti. Do babyboxu totiž někdo odložil novorozeně chlapečka. Jedná se o první miminko roku 2020, které bylo odloženo do babyboxu. Chlapeček byl jen spoře oděný, měl přes sebe přehozený pouze ručník.

"Podle fotografie vím, že je to čerstvý novorozenec, zabalený jen ve fialovém ručníku," popsal TN.cz zakladatel babyboxu Ludvík Hess. Chlapeček byl odložen do babyboxu v sobotu ve večerních hodinách a přes sebe měl přehozen pouze ručník.

"Paní ředitelka byla zjevně potěšena, 200. děťátko odložené do babyboxu se přeci jenom nenajde každý den. Babybox jsme otvírali 8. 3. 2018 po dlouhých peripetiích," řekl Hess.

Novorozený chlapeček, který je po zdravotní stránce zcela v pořádku, byl objeven zaměstnanci Jihomoravské záchranné služby v Blansku. "Jmenuje se Jan po předsedovi představenstva Komerční banky, a. s., Janu Juchelkovi! Nadace Komerční banky, a. s. - JISTOTA, je největší dárce spolku Babybox, podporuje nás od roku 2007 a na svém kontě má 63 děťátek, které jejími babyboxy vstoupily do nového a snad lepšího života," dodal Hess.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy