Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

První miminka roku 2021: Letos vyhrály dívky. Absolutní vítězkou je Viktorka

První miminka roku 2021: Letos vyhrály dívky. Absolutní vítězkou je Viktorka
Zdroj: unsplash.com
Novorozeně
V tomto krásném souboji jde o vteřiny. Kdo si letos vybojoval titul první miminko roku? Roku 2021 jednoznačně vévodí holčičky. Těsně po silvestrovské noci na porodníka zamžourala tři děvčátka. Která to jsou?

Praha

První dítě letošního roku v Praze se narodilo v 1:06 v Ústavu pro péči o matku a dítě v Podolí. Chlapec váží 3,7 kilogramu a měří 53 centimetrů. O čtvrt hodiny později se v porodnici U Apolináře, tedy na Gynekologicko-porodnické klinice 1. Lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, narodila holčička vážící 3,3 kilogramu a měřící 49 centimetrů.

Jako třetí v novém roce se v metropoli narodila holčička Evelína. Na svět přišla na gynekologicko-porodnickém oddělení v nemocnici Motol v 1:40. Podle mluvčí nemocnice Ludmily Šimáčkové novorozená dívka váží 3,8 kilogramu a měří 49 centimetrů.

Středočeský kraj

Prvním letošním dítětem narozeným ve středočeských nemocnicích je děvče Ema. Narodila se v kolínské porodnici v 0:03. Váží 3710 gramů.

Karlovarský kraj

Prvním miminkem narozeným v Karlovarském kraji v roce 2021 je holčička Zora, která přišla na svět v Nemocnici Sokolov v 5:00. Holčička váží 2020 gramů.

Olomoucký kraj

První dítě v Olomouckém kraji se letos narodilo v porodnici Fakultní nemocnice Olomouc. Natálka přišla na svět dvanáct minut po půlnoci.

Plzeňský kraj

První dítě roku 2021 Plzeňského kraje, a zřejmě i celého Česka, je Viktorie, která přišla na svět minutu po půlnoci ve Fakultní nemocnici Plzeň. Holčička je zdravá, měří 50 centimetrů a váží 3330 gramů.

Vysočina

Prvním letošním dítětem narozeným v nemocnicích na Vysočině je chlapec Mikuláš. Narodil se v nemocnici v Třebíči dnes v 1:26. Váží 3780 gramů, měří 52 centimetrů.

Jižní Morava

Prvním dítětem narozeným v roce 2021 na jihu Moravy se stala holčička Rozálie, která přišla na svět v Nemocnici Břeclav čtyři minuty po půlnoci.

Pardubický kraj

Prvním dítětem letošního roku v Pardubickém kraji je chlapec. Tadeáš se narodil 38 minut po půlnoci v nemocnici ve Svitavách. První dívka letošního roku narozená v kraji přišla na svět v chrudimské nemocnici deset minut před druhou hodinou ranní.

Ústecký kraj

První dítě narozené v novém roce v Ústeckém kraji je holčička Daniela, narodila se tři minuty po půlnoci v nemocnici společnosti Krajské zdravotní (KZ) v Mostě mamince Miriam Nykodýmové z Litvínova. Vážila 3410 gramů a měřila 50 centimetrů.

Zlínský kraj

Prvním letošním dítětem narozeným v nemocnicích ve Zlínském kraji je děvče Ela. Na svět přišla v 02:05 v porodnici Kroměřížské nemocnice. Při porodu vážila 3360 gramů a měřila 48 centimetrů, její maminka Kristýna Šumberová je ze Zdounek na Kroměřížsku.

Královéhradecký kraj

Prvním miminkem letošního roku v Královéhradeckém kraji je chlapec. Narodil se ve Fakultní nemocnici (FN) Hradec Králové dnes ve 0:26. První děvče se narodilo v krajské nemocnici v Rychnově nad Kněžnou v 01:19.

Moravskoslezský kraj

Prvními dětmi narozenými v novém roce v Moravskoslezském kraji byli chlapci. V Městské nemocnici Ostrava (MNO) přišel dvě minuty po půlnoci na svět Tomáš, v Nemocnici Agel Ostrava-Vítkovice se o deset minut později narodil Mikuláš.

Jihočeský kraj

Prvním letošním dítětem narozeným v jihočeských nemocnicích je dívka Inna. Narodila se v českobudějovické nemocnici v 0:52. Váží 2510 gramů.

Každý rok se lidé těší na prvního českého občánka. A jinak tomu nebylo ani letos. Pamatujete si výherce minulých let? Pojďme si je společně připomenout.

2016

Prvním dítětem roku 2016 byla Alice z Moravskoslezského kraje. Holčička se narodila mamince ze Žermanic už minutu po půlnoci v nemocnici v Havířově na Karvinsku. Alice vážila 2940 gramů a měřila 48 centimetrů.

2017

Rok 2017 byl velmi napínavý a z nelítostného souboje vyšli dva vítězové. Minutu po půlnoci se v havířovské nemocnici narodil chlapeček René a ve stejný čas v brněnské porodnici na Obilním trhu holčička Linda.

2018

V tomto roce si novorozeně pospíšilo. Jakub se narodil pouhých 25 sekund po půlnoci. Maminka ho přivedla na svět v porodnici v Kadani na Chomutovsku.

2019

První lednový den pouhou minutu po půlnoci přišel na svět Tomáš. Novorozenec z nemocnice v jihočeském Písku vážil 3700 gramů a měřil 51 centimetrů.

2020

Letošním vítězem je Laura. Holčička se sice měla narodit až 7. ledna, ale nemohla se dočkat. Laura tak napodobila svou sestru Nikolku, která se také narodila 1. ledna. Jde tak možná o jediné sourozence v Česku, kteří slaví narozeniny v první den nového roku.

Související články

Další články