Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

První máj letos probíhá bez maskota: Na oslavách chybí Milouš Jakeš, skolila ho nemoc

První máj letos probíhá bez maskota: Na oslavách chybí Milouš Jakeš, skolila ho nemoc
Zdroj: profimedia.cz
Komunistické prvomájové oslavy letos neprobíhají tak, jak by měly. Chybí jim totiž hlavní maskot. Bývalý generální tajemník ÚV KSČ Milouš Jakeš (95) chodíval na pražské Výstaviště pravidelně, ale tentokrát musel zůstat doma. Je totiž nemocný.

Kdo by si myslel, že zarytý komunista Milouš Jakeš (95) je stále všemocný, mýlil by se. Výrazná tvář předlistopadové éry dávno neporoučí větru ani dešti.

Bývalý generální tajemník ÚV KSČ letos chybí na komunistických oslavách prvního máje u Křižíkovy fontány. Je totiž nemocný. Komunistická strana tak přišla o svého hlavního maskota, kterého chtěli na Svátek práce spatřit i zatvrzelí odprůci minulého režimu.

Zatímco komunisté slaví první máj na tradičním místě, ostatní strany připravují program každý rok jinde. ODS letos slaví na pražském Petříně, ČSSD na Střeleckém ostrově a hnutí ANO na Ladronce. Homosexuálové se shromáždili na pražském Malostranském náměstí, anarchisté plánují akci na odpoledne na Kampě. Neparlamentní Dělnická strana a protiislámská hnutí se sejdou mimo metropoli, a sice v Plzni.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy