Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

První lednový víkend: Po Silvestru přijde brutální mráz, můžete se ale těšit na sníh

První lednový víkend: Po Silvestru přijde brutální mráz, můžete se ale těšit na sníh
Zdroj: Profimedia
předpověď
První lednový víkend přinese velké mrazy, ledovku, ale také sníh. Silvestrovskou noc budou muset Češi kvůli vládním nařízením trávit doma, možná je to ale dobře. Meteorologové totiž očekávají brutální pokles teplot. Zeptali jsme se Dagmar Honsové z Meteopressu, jaké počasí se dá o víkend očekávat.

"Proměnlivý zimní charakter počasí bude pokračovat i nadále – poslední den letošního roku byl převážně slunečný, ale ojediněle zůstaly denní teploty trvale pod bodem mrazu. Během silvestrovské noci oblačnosti od západu přibývalo – teplota vzduchu ojediněle klesala až k -10 °C," řekla redakci eXtra Dagmar Honsová.

"První lednové dny už budou převážně ve znamení velké oblačnosti s občasnými srážkami, které budou od středních poloh smíšené nebo sněhové, ojediněle i mrznoucí. V nížinách bude sněžit jen přechodně. Řidiči musí být opatrní, po ránu se bude místy vyskytovat náledí nebo mrznoucí mlhy, při mrznoucích srážkách i ledovka. Na Silvestra bylo počasí u nás pod vlivem výběžku vyššího tlaku vzduchu, o víkendu bude více oblačnosti a srážek přinášet tlaková níže se středem nad Středomořím," dodala meteoroložka.

Přijde sníh, teploty padnou hluboko pod nulu

V pátek bude oblačno až zataženo, ojediněle sněhové přeháňky. Ráno místy mrznoucí mlhy. Ranní teploty -3 až -7 °C, ojediněle -10 °C. Nejvyšší denní teploty -1 až 3 °C.

V sobotu bude oblačno až zataženo, ojediněle, na východě místy, se sněžením, na východě postupně i srážky smíšené, zpočátku i mrznoucí. Ranní teploty -2 až -6 °C. Nejvyšší denní teploty -1 až 3 °C, na východě až kolem 6 °C.

V neděli bude oblačno až zataženo s občasným sněžením, v nižších polohách déšť se sněhem. Ojediněle i srážky mrznoucí. Ranní teploty -2 až -6 °C. Nejvyšší denní teploty 0 až 4 °C.

Začalo to nemravným dopisováním, skončilo stalkingem. Známého dýdžeje pronásleduje posedlá fanynka. Vyhrožuje i jeho partnerce

Související články

Další články

Nejnovější kauzy