Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

První láska ekologické Grety: O nápadníky nouzi nemá, je snem mnoha mladých milovníků

Zdroj: Instagram
+ Dalších 19 fotografií
láska a vztahy
Zatímco v Donaldu Trumpovi (73) vyvolává švédská aktivistka Greta Thunberg (16) hrůzu, někteří její vrstevníci nemají problém se do ní zamilovat. Se svými tužbami randit s bojovnicí za zlepšení klimatu se svěřují na internetu. Jenomže mají smůlu, museli by přinejmenším zastavit znečišťování planety, aby si jich Greta vůbec všimla.

Štěstí ve hře, neštěstí v lásce? Tak o tom by mohla mladičká aktivistka Greta Thunberg (16) vyprávět. Ve svém věku už dokázala burcovat politiky i jiné světové osobnosti k řešení klimatické krize, ale pusu jí žádný kluk pravděpodobně ještě nedal.

"Vždycky jsem byla ta zakřiknutá dívka, která sedí v rohu a nikdo si jí moc nevšímá," přiznala před nedávnem Greta, která si musí zvykat, že v posledních měsících je to právě naopak. Jenom na Instagramu čeká každý den přes 9 milionů lidí na každé její slovo, na Twitteru jsou to pak další bezmála 4 miliony sledujících. A mezi nimi se najdou i tací, které až tolik nezajímá ekologie, jako samotná Greta.

Bude jenom moje

Jeden z nápadníků se dokonce svěřil s plánem, jak Gretu ulovit. "Mám plán, jak se stát přítelem Grety Thunberg. Nejdřív se ze mě musí stát světově známý aktivista. Potom ji okouzlím správnou výslovností jejího jména [Gree-yeh-ta Tün-berry] a pak spolu půjdeme na první rande a budeme sázet stromy," napsal kdosi z New Yorku s tím, že také trpí Aspergerovým syndromem a i to by mohlo na Gretu zapůsobit.

Tak uvidíme, zda bude úspěšný. Kousek štěstí si přece jenom zaslouží i Greta, nejenom planeta, již se snaží zachránit...

Související články

Další články