Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Zlaté glóby 2021

Nejnovější kauzy

První jarní vlaštovka: Kruté mrazy pominuly, lidé si užijí i přes deset stupňů ve stínu

Zdroj: pixabay
Předpověď
Zatímco se Česko v posledních dvou týdnech zmítalo v krutých mrazech, tento víkend ho čeká extrémní oteplení. Vypadá to, že jaro se dostane ke slovu dříve, než většina lidí očekávala. Teploty by se v některých místech mohly vyšplhat i na deset stupňů Celsia.

V pátek má být ze začátku zataženo až oblačno, místy občasný déšť nebo mrholení. V místech, která se nacházejí ve více než 1000 metrech se pak dá očekávat sníh. Lidé by se také měli připravit na ojediněle mrznoucí srážky. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi +2 až –2 °C, na východě může teploměr ukazovat až –4 °C. Odpoledne ovšem bude od západu ubývat srážek a částečně i oblačnosti. Nejvyšší denní teploty pak budou dosahovat od 5 do 10 °C, na severovýchodě Čech a na Moravě se budou pohybovat kolem 3 °C. Zpočátku bude vanout mírný jižní vítr rychlostí 2 až 6 m/s, postupně jen slabý proměnlivý do 3 m/s.

Ráno zima, přes den jaro

I sobotní ráno bude oblačné, místy se dají očekávat také mlhy, ojediněle mrznoucí. Nejnižší noční teploty budou v rozmezí +1 až –3 °C. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat od 5 do 9 °C, v Čechách si pak lidé na některých místech užijí i teploty kolem 11 °C. Mlha nebo nízká oblačnost ovšem zase jinde srazí teploty na 2 °C. Sobotu bude provázet slabý jižní až jihovýchodní vítr o rychlosti 1 až 4 m/s.

Neděle pak bude převážně zatažená nízkou oblačností, místy se dají opět očekávat mlhy. Na horách a přes den ojediněle i v nižších polohách se pak dá předpokládat jasno až polojasno. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat od +2 do –2 °C. Nejvyšší denní teploty od 3 do 7 °C, při zmenšené oblačnosti se ovšem vyšplhají i na 10 °C. Mírný jihovýchodní vítr dosáhne rychlosti 2 až 6 m/s.

Související články

Další články