Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Karel Gott Zápisník alkoholičky

První foto z následků děsivé nehody, při níž šlo o život: Langmajer, Decastelo a Zedníčková přežili jen zázrakem

Eva Decastelo
Zdroj: herminapress, David Zápal pro eXtra.cz, se souhlasem Hasiči Jihomoravského kraje / koláž eXtra.cz
Předchozí Další
+ Dalších 6 fotografií
nehoda

Stačilo méně šoférského umu a hned několik rodin by dnes nemohlo dělat nic jiného než truchlit. Jak jsme již informovali, Lukáš Langmajer (42), Lucie Zedníčková (54), Eva Decastelo (44) a Libor Jeník v sobotu jeli do Slezska odehrát dvě představení a u Brna jen zázrakem přežili v relativním zdraví drsnou dopravní nehodu. Redakce eXtra.cz má fotografii z místa a vyjádření nejen umělců, ale i všech složek integrovaného záchranného systému.

Policie: Víme, kdo je viník

Lukáš Langmajer (42), Lucie Zedníčková (54), Eva Decastelo (44) a Libor Jeník se v sobotu dostali do pořádné šlamastyky, když se v Peugeotu nechtěně stali účastníky vážné dopravní nehody. „Policisté v sobotu po šestnácté hodině vyšetřovali dopravní nehodu na 193. kilometru dálnice D1 tří vozidel. Šlo o osobní automobily značek BMW a Peugeot a o nákladní automobil Volvo. Řidič BMW podle našich poznatků narazil do svodidel, následně do kamionu, následně i do Peugeotu. Nehodu podle všeho zavinil řidič BMW, jedná se o porušení zákona o silničním provozu, o nepřizpůsobení rychlosti jízdy,“ uvedl pro eXtra.cz brněnský policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Zákon výslovně stanoví toto: „Rychlost jízdy musí řidič přizpůsobit zejména svým schopnostem, vlastnostem vozidla a nákladu, předpokládanému stavebnímu a dopravně technickému stavu pozemní komunikace, její kategorii a třídě, povětrnostním podmínkám a jiným okolnostem, které je možno předvídat; smí jet jen takovou rychlostí, aby byl schopen zastavit vozidlo na vzdálenost, na kterou má rozhled.

Lukáš Langmajer zachránil situaci

„Řidič bavoráku předjížděl kamion, a přestože pršelo, tak to valil jak blázen. Dostal smyk a roztočil to,“ sdělily nám již dříve naše zdroje blízké vyšetřování.

„Zvedla se jim kapota, airbagy a hodilo je to směrem na ten kamion. A on (Lukáš Langmajer - pozn. red.) se přesto zachoval jako profík, i když toho nemohl moc vidět, a našel skulinu, kterou vyjel. Protlačil se nějak mezi tím kamionem a tím roztočeným autem a možná všem zachránil život,“ tvrdili dál naši informátoři.

Sám herec ale jakoukoli chválu odmítal. „Nehodlám být glorifikován za něco, co se na silnicích děje denně a co je velmi ošemetné téma. Ať tomu tak bylo, nebo ne, já bych to takhle nevnímal,“ řekl nám stručně s tím, že je rád, že všechny dovezl živé a zdravé domů.

K nehodě se kromě výše uvedených policistů vyjádřily i další složky integrovaného záchranného systému. „Jednalo se o nehodu jednoho nákladního automobilu a dvou osobních. Zranila se jedna osoba. Nikoho nebylo potřeba vyprošťovat. Zajistili jsme vozidla proti požáru a zasypali uniklou naftu sorbentem,“ sdělil zástupce tiskového mluvčího hasičů poručík Filip Venclovský.

Ošetřili jsme dva muže a dvě ženy, ve všech případech jsme po ošetření rozhodli, že je možné je ponechat na místě a není nutné je převážet do nemocnice. Všichni ale byli řádně poučeni o tom, aby v případě jakýchkoli potíží bezodkladně vyhledali lékařskou pomoc,“ vyjádřila se za brněnské záchranáře Michaela Bothová.

Kateřina Ujfaluši o intimních scénách v Ulici: Přítele to zamrzelo, ale už se uklidnil, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy