Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

PRVNÍ FOTO střelce z klubu v Istanbulu. Útočník je stále na útěku a ozbrojený!

Útočník policii uniká.
Zdroj: reprofoto CCTV
+ Další 4 fotografie
V Istanbulu došlo k teroristickému útoku. V hudebním klubu kolem sebe začali střílet muži v převleku Santa Clause. Zemřelo 39 lidí a další desítky jsou zraněny. Na internetu už se objevují první fotografie a videa z krvavého masakru.

Asi 45 minut po půlnoci středoevropského času zaútočil ve vyhlášeném klubu Reina v Istanbulu zatím neznámý útočník v převleku Santa Clause. Do lidí začal pálit z kalašnikova. Na místě zůstalo 39 mrtvých a dalších až 70 je zraněných. 15 nebo 16 z nich byli cizinci. V klubu bylo v té době až 600 lidí. V panice se brodili přes mrtvá těla a skákali do Bosporu.

Na internetu už se začínají objevovat první videa a fotografie z místa útoku. Útočníka zachytily průmyslové kamery. Muž začal střílet už před klubem. Měl zastřelit policistu a kolemjdoucí a pak vejít dovnitř, kde začal bezhlavě pálit. Kamery to potvrzují.

České ministerstvo zahraničí varuje české občany, kteří se nacházejí v Turecku, aby se čtvrti Ortaköy vyhnuli velkým obloukem. Nejlépe, aby nevycházeli ze svých domovů a hotelů. Podle ministra vnitra Süleymana Soylua zřejmě terorista ukryl svoji zbraň pod kabát a z klubu Reina se poté vypařil v jiném oblečení. Policii útočník stále uniká. Má u sebe zbraň a je velmi nebezpečný!

K teroristickému útoku se zatím nepřihlásila žádná organizace. Už byly identifikovány první oběti masakru. Bylo mezi nimi 15 cizinců, nejméně jeden mrtvý je z Belgie, jsou také zraněni tři Francouzi a zraněná byla i žena z Izraele a jedna se pohřešuje. O tom, že by mezi mrtvými nebo zraněnými byli Češi, nemá ministerstvo zahraničí žádné informace.

Výpovědi svědků si můžete přečíst ZDE.

O teroristickém útoku jsme informovali ZDE.

Související články

Další články