Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

První foto Patricie Janečkové po náročné operaci: Boj s rakovinou přešel do další fáze

Patricia Janečková má za sebou operaci prsu.
Zdroj: Se souhlasem Patricie Janečkové
+ Dalších 5 fotografií
Operace

Patricia Janečková (24) má za sebou důležitý krok pro návrat do normálního života. Operní pěvkyně kvůli rakovině prsu v uplynulých dnech podstoupila mastektomii ňadra, která dle jejích slov proběhla v pořádku. Na Facebooku pak sdílela první fotografii po náročné operaci. Nyní už půvabné zpěvačce, která kvůli chemoterapiím přišla o vlasy, zbývá dotáhnout boj do šťastného konce.

"Je to tady. Již dnes mě čeká operace, na kterou jsem čekala přes půl roku. Vím, že je to správné a budu mnohem blíže k uzdravení se, ale i přesto mám přirozeně respekt a obavy. Vše ale určitě dobře dopadne a já se budu moci brzy vrátit na jeviště," přála si Patricia Janečková ve svém středečním příspěvku na Facebooku.

Řeč byla o mastektomii, jelikož mladá operní pěvkyně bojuje už několik měsíců se zákeřnou rakovinou prsu. Kvůli ní podstoupila již 16 chemoterapií, přičemž poslední sezení měla v červenci. Tím ukončila jednu etapu své léčby a musela se připravit na další - náročnou operaci, při které jí lékaři odeberou prso.

Operace dopadla zdárně

Nakonec i přes přirozené obavy Janečkové dopadl zákrok na jedničku a pěvkyně má operaci za sebou. "Zvládla jsem to," oddechla si v příspěvku na Facebooku a připojila k němu i první fotografii po mastektomii. Na snímku je i přes ovázaný hrudník vidět, že jí chybí minimálně jedno prso. Důležité ale je, aby to znamenalo konec zákeřné nemoci.

Na operaci se Janečková pozitivně naladila během dovolené, na kterou v červenci vyrazila s maminkou. "Hlavní je být stále pozitivní a užívat si života plnými doušky! Právě se svou maminkou mířím na dovolenou, která bude na dlouhou dobu poslední," vzkázala svým fanouškům před měsícem. Vypadá to, že rozhodnutí bylo i přes komplikovaný zdravotní stav správné. Zpěvačce dovolená dodala sílu, kterou nyní může zúročit ve snad už závěrečném boji.

Patricia není jediná

Patricia, která se rozhodla s rakovinou prsu díky Instagramu a Facebooku veřejně bojovat, není jedinou mladou ženou českého a slovenského showbyznysu, která si prošla touto děsivou životní zkušeností. O této nemoci velmi otevřeně mluví i zpěvačka Anna Julie Slováčková (26).

Dnes už má boj za sebou a konečně si může oddychnout. Jak zpětně hodnotí, vážná nemoc jí otevřela oči. "Mít se ráda mě naučila až rakovina. V momentě, kdy máte nějakým způsobem ohrožený život, začnete věci přehodnocovat," prozradila Anička v rozhovoru pro Nova Plus.

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy