Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

První důsledky za nechutný útok na dceru Mareše. Stopka pro přednášky Marka Pavlíka a hrozba žaloby

Leoš Mareš a kauza s Markem Pavlíkem.
Zdroj: Se souhlasem Nova, Se souhlasem ČT2, koláž eXtra.cz
+ Dalších 6 fotografií
Kauza

Marek Pavlík měl na svých přednáškách na základních školách několikrát zmínit Leoše Mareše, ovšem ne v úplně dobrém světle. Jak informoval oblíbený moderátor na svém Instagramu, Pavlík měl o Leošovi říkat, že svou dceru Alex nikdy nechtěl nebo že se mimo kamery chová úplně jinak. Sám Pavlík v exkluzivním rozhovoru pro eXtra.cz řekl, že šlo o nedorozumění a omluvil se. Jenže i tak s sebou tyto činy přinášejí nepříjemné důsledky. Hospodářská komora Jihočeského kraje, která přednášky pořádá, po tomto incidentu okamžitě ukončila s Pavlíkem spolupráci, jak uvedl ředitel této instituce pro eXtra.cz.

Takovou eskalaci událostí asi nikdo nečekal. K Leoši Marešovi se doneslo, že má lektor Marek Pavlík na svých přednáškách po základních školách roznášet informace, že se moderátor chová mimo kamery úplně jinak nebo že svou nedávno narozenou dceru Alex nikdy nechtěl.

Tato informace musela zasáhnout nejen Leoše samotného, ale také jeho ženu Moniku, která je v šestinedělí. Ve videu, které vložil následně Leoš na Instagram, se ke kauze vyjádřil: „Pán v rámci workshopů, které má pořádat Hospodářská komora Jihočeského kraje a kde jsou žáci sedmých tříd, říká opravdu ošklivé věci o mé rodině. Dost mě to vyděsilo. Prý má ode mě pán svolení do médií, že to může říkat. Je to sprostá lež,“ nechal se slyšet.

Leoš Mareš zamířil na policii

V exkluzivním rozhovoru pro eXtra.cz uznávaný lektor, manažer a také člen Katedry veřejného práva a veřejné správy CEVRO Institutu Marek Pavlík prozradil, jak se věci skutečně mají. „Je to veliké nedorozumění, ke kterému bohužel došlo. Je za tím i má veliká chyba. Je mi to líto,“ prohlásil pro eXtra.

Pavlík uvedl i to, že Leošovi volal a snažil se mu omluvit, ovšem chce se s ním ještě osobně sejít. Zatím jediná zpráva, kterou od Mareše dostal, byla ta, kdy mu o půlnoci napsal, že jde na policii nahlásit trestní oznámení za pomluvu. Jestli tak ale opravdu učinil, zatím není známo.

„Moje myšlenka byla takováto. Když koučuji manažery nebo známé osobnosti, tak se mi přiznají, že na kameru řeknou úplně něco jiného než mně při koučinku. Leoš Mareš byl pouze hypotetický příklad. Rozumím ale, že děti to takto nepochopily. Moje řečnická neobratnost - snažil jsem se o nadsázku, která se tentokrát vůbec nepovedla,“ vysvětlil dále lektor Marek Pavlík.

Ukončení spolupráce s Markem Pavlíkem

eXtra.cz kontaktovalo ředitele úřadu Hospodářské komory Jihočeského kraje Luďka Keista, který uvedl, že s Pavlíkem již ukončili spolupráci. „Předali jsme to právníkům, kteří situaci řeší, protože si myslíme, že kauza poškozuje i nás. Už nechceme s panem Pavlíkem dále spolupracovat,“ prozradil Keist. Z rozhovoru s ním dále vyplynulo, že představitelé Hospodářské komory už kontaktovali Leoše Mareše, jemuž se omluvili.

Sám Pavlík o ukončení spolupráce zatím nic neví. „Nevím o tom, nikdo mi nepsal. Panu řediteli jsem napsal mail s omluvou,“ sdělil. Kauza může být pro Pavlíka finančně likvidační. Za podobné přednášky si totiž kapacity jeho formátu účtují mnohdy i desítky tisíc korun. Sám ředitel instituce přiznal, že nešlo o první spolupráci s Pavlíkem. Zcela poprvé ale přišla negativní zpětná vazba, která vyústila k ukončení kontraktu.

Oficiální vyjádření Hospodářské komory

Hospodářská komora o pár hodin později vydala tiskovou zprávu, kde vše uvedla na pravou míru. „Od dnešního rána získává komoera velmi znepokojivé informace ohledně průběhu workshopů MOJE PROFESE, které pomáhala organizovat. Jejich průběh fakticky zajišťoval Ing. Marek Pavlík, Ph.D., který měl přinejmenším na posledním workshopu uvádět nepravdivé skutečnosti týkající se osoby pana Leoše Mareše a jeho osobního života, což je v naprostém rozporu nejen s obsahovou náplní těchto workshopů, ale zejména s činností a posláním Jihočeské hospodářské komory,“ napsal v tiskové zprávě předseda představenstva Miroslav Dvořák.

„S Markem Pavlíkem jsme začali spolupracovat na základě jeho četných pozitivních referencí ze strany podnikatelských subjektů, státních institucí, ale zejména základních, středních i vysokých škol v České republice. To vše za situace, kdy byl též vyučujícím na vysoké škole, což Jihočeská hospodářská komora považovala za dostatečnou záruku nejen jeho odborných schopností, ale též námi požadované morální integrity,“ stojí dále v tiskové zprávě, kterou má eXtra k dispozici.

Pavlík se následně stal externím spolupracovníkem a zajišťoval workshopy, které měly být primárně zaměřeny na volbu profese žáků základních škol a výběr dalšího studia. Jihočeská hospodářská komora je rozhořčena jednáním Marka Pavlíka, k němuž mělo dojít v rámci sjednaných přednášek k tématu volby budoucí profese, při němž se tento nejen odklonil od smluveného tématu, ale dle dostupných sdělení uvádí nepravdivé a urážlivé informace. Již nyní pracujeme na jednostranném ukončení veškeré současné spolupráce s panem Pavlíkem a vylučujeme jakoukoliv možnou spolupráci v budoucnu,“ píše se v tiskové zprávě Hospodářské komory a na konci se Marešovi ještě jednou veřejně omluvili.

Elizabeth Kopecká klofla slavného herce: Vnadná zpěvačka prozradila detaily seznámení

Související články

Další články

Nejnovější kauzy