Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

První dojemné chvilky po porodu: Lilia Khousnoutdinova ukázala, jak ji zvěčnili s dětmi

První dojemné chvilky po porodu: Lilia Khousnoutdinova ukázala, jak ji zvěčnili s dětmi
Zdroj: archiv L. Khousnoutdinové
+ Dalších 10 fotografií
porod
Lilia Khousnoutdinova (31) je dvojnásobnou maminkou. Z karantény vzpomíná na dojemné okamžiky, které prožívala po obou porodech. Partnerka Karla Janečka (46) dokonce ukázala malby, na kterých jsou nejdůležitější chvíle jejího života zvěčněné.

Dceru Isabelu porodila Lilia Khousnoutdinova před dvěma lety v malostranském bytě. Na sociálních sítích ukázala malbu, na které je zvěčněna s maličkou a partnerem Karlem Janečkem, jenž u příchodu dcery na svět asistoval.

Obrázek si vysloužil samé pozitivní reakce. "S Karlem pár sekund po porodu Isabelky. Vzadu jsou vidět bhútánské hory, místo, kde k nám přišla. Dceru Isabelku jsem pak rodila v Praze do vany, za podpory dvou milých a profesionálních porodních asistentek. Byla jsem samozřejmě připravena přejet kdykoliv do porodnice hned přes řeku, ale nebylo třeba," vzpomíná Lilia.

"Porod byl skutečně nádherný, velmi snadný, a navíc téměř bezbolestný, což pro mě byla novinka. Klíčové u obou porodů bylo ale to samé: láska mezi mnou a partnerem, který mě držel. Pro mě je nerušený porod plný láskyplných polibků, slov a doteků to nejvíc intimní a sbližující, co lze v páru zažít," dodala s úsměvem.

Porod syna Lea

Prvorozeného syna Lea, kterého má s britským manželem, rodila také doma. "Tou dobou jsme žili převážně v Glastonbury (známém jako Avalon) a symboliku lva asi není nutné vysvětlovat," prozradila Khousnoutdinova. "Lea jsem plánovaně rodila doma, avšak úplně na závěr jsme přejeli do porodnice, jelikož jsem potřebovala drobný zákrok," svěřila Janečkova životní láska.

"Žádné drama, jeli jsme v klidu vlastním autem, a díky tomu, jak je systém péče o rodičku v Anglii postaven, jsme byli bez problému a velmi mile přivítaní do porodnice. Do půl hodinky po příjezdu byl malý na světě. Bylo to krásné. Zažila jsem, jak vypadá přátelská a respektující péče v porodnici. Nutno znovu podotknout, že jsem rodila v Británii. Nejsem si jistá, zda bych v průměrné české porodnici dopadla po transferu od domácího porodu stejně báječně," uzavřela Lilia.

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy