Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) StarDance 2019 Extra Host (pořad) sametová revoluce

Nejnovější kauzy

První dobré zprávy: Čtyři chlapci jsou venku, ale jeskyně se pomalu plní vodou. Jde o čas!

Zatím to vypadá moc dobře.
+ Dalších 5 fotografií
Je to už více než čtrnáct dní, kdy se tucet mladých fotbalistů se svým trenérem schovalo v jeskyni před přívalovými dešti. Bohužel tam uvízli a kvůli stoupající vodě se nemohli dostat ven. Po dlouhých dvou týdnech se záchranáři konečně rozhodli, že se pokusí chlapce společně s trenérem zachránit. Kolem 15. hodiny středoevropského času přišla skvělá zpráva. Záchranářům se podařilo dostat z jeskyně první dva chlapce.

Tamní média informují o tom, že záchranářské akce by měly odhadem trvat dva až čtyři dny. Při pokusu o záchranu mladých kluků přišel o život jeden potápěč. Záchranářské akce komplikují deště a neprůchodný terén.

Cesta, kterou by se měli dostat fotbalisté ven, je místy velmi úzká, plná bahna a navíc nevidíte na krok. Navíc je v Thajsku právě období monzumů, a proto záchranáře tlačí čas. Je jen otázkou času, kdy se jeskyně kompletně zaplaví.

Podle nepotvrzených informací by měli být dva chlapci vysvobozeni z jeskyně. Informovala o tom thajská média, informaci novinářům potvrdil šéf místní policie. „Týmy jsou šťastné, že se chlapcům dostává pomoci, ale také nervózní kvůli stavu chlapců. Jsme pod velkým tlakem,“ oznámila Reuters pracovnice z jedné nedaleké nemocnice.

Otázkou zůstává, jak dlouho bude celá záchranářská akce dohromady trvat a zda to všichni přežijí. Nikdo by si nepřál nic jiného a chlapcům včetně trenéra drží pěsti celý svět. , Aktualizováno 15:26

Je to neuvěřitelné, ale zatím vše probíhá podle plánů. V současné době jsou z jeskyně vysvobozeni čtyři chlapci. Místní novináři tvrdí, že chlapci jsou zdraví a v pořádku. Všichni budou převezeni do nedaleké nemocnice, kde je doktoři pořádně vyšetří.

Jejich cesta na svobodu ale není jednoduchá. Všichni budou vyváděni z jeskyně únikovou cestou podél předem nataženého lana. V těch nejužších úsecích bude nutné kyslíkové lahve sundat a potápěči je budou pomalu posouvat vpřed.

Mohlo by vás zajímat

Další články