Devětadvacetiletý Tomáš z Brna čelí velmi vážnému obvinění. Policie viní mladíka z toho, že založil bitcoinové tržiště a následně ho vykradl. Dále je stíhán za šíření drog na tržišti Sheep Marketplace, kde se z 99 procent prodávala narkotika.

Portál ihned.cz informuje o tom, že kromě obvinění byl Tomášovi zabaven majetek v hodnotě 20 milionů korun, ale celková škoda může být mnohem větší.

Podle dostupných informací, které má policie, Jiřikovského zajímaly počítače už odmalička. I když nebyl žádný génius v oblasti IT, i přesto se mu podařilo pěkně zbohatnout. Mladík měl zkrátka velké štěstí a dokázal toho využít v pravý čas.

Bohužel i štěstí je pomíjivé a Tomáš sedí od dubna ve vazbě. Je obviněn z toho, že se zapletl do závažného zločinu s virtuální měnou bitcoin. Bitcoiny jsou virtuální peníze, které vznikly v roce 2009. Nejsou závislé na centrálních bankách, státech ani na kurzu vůči tradičním měnám. Jsou ale stále populárnější.

Podle informací policie muž provozoval tržiště, kde se platilo právě touto měnou.

Ale v listopadu 2013 z ničeho nic mladík tržiště zavřel. A bitcoiny nahrané zákazníky do systému tržiště si jednoduše nechal. Policie nechce říct přesnou částku, ale mělo by se jednat o více než 20 milionů korun.

Mladík z jižní Moravy putoval okamžitě do vězení. Podle policistů si Tomáš pořídil honosný dům v obci Lužice, který je však psaný na jeho dědečka Jana G., za ukradené bitcoiny. Dům v hodnotě cca 10 milionů korun policisté zabavili stejně jako luxusní auta.

„Celý případ je vykonstruovaný. Víc se k tomu vyjadřovat nebudu, protože jde o příbuzné,“ uvedl pro denik.cz muž, na kterého je dům v obci Lužice napsán.