V sedmnácti letech utekla z domu s touhou stát se modelkou. Útěk byl jediným řešením. Vyrůstala totiž ve Švýcarsku v německé prostestanstké rodině s dalšími pěti sourozenci a s velmi přísnými rodiči.

Dostala se do Paříže a žila i v Římě, kde pracovala jako modelka. Její krásy si zanedlouho všimli filmaři a její kariéra se začala slibně rozjíždět. V devatenácti letech už seděla v letadle do Ameriky, kde se seznámila s tehdejším hereckým idolem Johnem Derekem. Ten kvůli ní opustil ženu a dvě děti a pojal ji za manželku.

První velká role herečku potkala v roce 1962, kdy si zahrála v bondovce Dr. No se Seanem Connerym. Ursula se díky slavné scéně v bílých bikinách na pláži zapsala nejen do filmové historie. Muži po ní šíleli a ženy okamžitě skupovaly dvoudílné plavky, aby se trochu přiblížily svému idolu. Za svůj americký debut Ursula získala honorář deset tisíc dolarů a Zlatý Glóbus za objev roku.

Po velkém úspěchu se herečce začaly sypat pracovní nabídky. Natáčela s takovými velikány, jako byli Frank Sinatra nebo Elvis Presley. O to, aby měla dostatek pracovních příležitostí, se staral i její manžel. S ním se ale v roce 1966 rozvedla a jeho místo obsadil Jean-Paul Belmondo.

Kromě Belmonda se zapletla s Jamesem Deanem, Dennisem Hopperem, Marcellem Mastroiannim nebo Marlonem Brandem. S nikým ale nepočala dítě. Změnilo se to až ve vztahu s kolegou Harrym Hamlinem, kdy ve čtyřiceti letech porodila syna Dimitriho. S Hamlinem se nakonec rozešla. Od roku 1983 je po jejím boku Lorenzo Rispoli, s nímž žije poblíž Říma.

Dnes Ursula Andress už netočí. Snaží se udržovat se ve formě sportem (a prý si sexem) a věnuje se svým domácím mazlíčkům.