Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

První Babišova žena a matka Andreje juniora: Kdo je TAJEMNÁ BEATRICE

Zdroj: reprofoto: Seznam Zprávy
+ Dalších 16 fotografií
Kauza Babiš
První manželka Andreje Babiše (64) a matka jeho dvou dětí Andreje Babiše mladšího (35) a Adriany Bobekové (39). To je Beatrice Babišová, kterou jsme viděli v pondělní reportáži Slonkové a Kubíka ze švýcarské Ženevy. Když Babiš ml. popisoval svůj údajný únos na ukrajinský Krym, stála vedle něj a neřekla ani slovo. Jaká minulost jde za tajemnou Beatrice?

Okolo přelomu 60. a 70. let došlo v životě Andreje Babiše k osudovému setkání. Bylo mu mezi patnácti a dvaceti lety, když se na gymnáziu seznámil se svou pozdější manželkou Beatou Adamovičovou.

Na prestižní bratislavské škole se však k sobě mladý Andrej a mladá Beata ještě neměli. Zamilovali se do sebe až později, když už každý studoval jinde. Beata šla na medicínu, Andrej vystudoval ekonomickou univerzitu.

Netrvalo dlouho a v roce 1979 se Babišovým narodila dcera Adriana, o čtyři léta později, v roce 1983, syn Andrej Babiš mladší. Ten je zároveň důvodem, proč se Babišova první žena dostává téměř dvacet let po rozvodu do hledáčku zájmu.

Od Beátky k Beatrice

Z Beaty se stala Beatrice patrně proto, že Babiš až do sametové revoluce působil coby zaměstnanec zahraničního obchodu na misi v Maroku, kde se mluví francouzsky. U této verze jména už zůstala a hodí se jí to i v současnosti, se synem Andrejem ml. totiž žije ve švýcarské Ženevě, jež je rovněž frankofonní.

Na počátku 21. století se Beatrice a Andrej Babiš rozvedli. To už se český premiér znal se svou současnou manželkou Monikou Babišovou (44), kterou si po letitém vztahu a dvou dětech vzal až v roce 2017.

Beatrice dlouhou dobu žila střídavě v Bratislavě a Ženevě. Poté, co se Babiš ml. ocitl ve Švýcarsku se za ním do alpské země znovu přestěhovala. Český premiér ve čtvrtek večer tvrdil, že je s matkou svých dvou dětí kvůli kauze údajného únosu syna v kontaktu.

Související články

Další články