Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Průvodce světem kryptoměn: poradíme vám, jak do nich správně investovat

Průvodce světem kryptoměn: poradíme vám, jak do nich správně investovat
Zdroj: youtube.com
Kryptoměny
Chcete i vy být majitelem kryptoměn nebo do nich investovat, ale nevíte jak na to? Nebojte, teď to zvládne i naprostý začátečník. Do Čech totiž přichází slovenská společnost, která nabízí možnost investování do kryptoměn jednoduše a bezpečně.

Když se řekne kryptoměna, většinou si vzpomeneme na Bitcoin. První, a tedy nejstarší digitální menu. Vznikla v roce 2009, ale velmi dlouhou dobu jsme o ní jako laici neměli ani ponětí. Už v roce 2017 však způsobila šílenství, když její hodnota prudce narostla. Na začátku roku stál jeden Bitcoin něco přes 1000 dolarů. V prosinci pak překonala hranici 20 000 USD.

Bitcoin je průkopníkem. Svým vznikem podnítil vytvoření zcela nového odvětví digitálních měn. Kryptoměn už je více než 5000 a jejich počet stále roste. Pro kterou kryptoměnu se tedy rozhodnout? Stačí investovat jen do bitcoinu? Odpověď není jednoduchá, ale Slováci přišli s velmi inteligentním a bezpečným řešením, které investování do kryptoměn výrazně usnadňuje.

Investování do kryptoměn pro každého

Se společností Fumbi klient nepotřebuje podrobné znalosti o kryptoměnách a zároveň může investovat jednoduše a bezpečně. Investiční riziko je o něco vyšší než u akcií, ale jejich možný výnos je oproti běžným akciím mnohonásobně vyšší.

Jako investor nemusíte řešit otázku, kde, kdy a které kryptoměny nakoupit, ani jak je bezpečně uložit. Nemusíte ani sledovat, která kryptoměna bude růst a která klesat. Unikátní algoritmus vaši investici inteligentně přerozdělí do dynamického portfolia, které tvoří 26 top kryptoměn s největším tržním podílem.

"Nezáleží na tom, která kryptoměna roste a která klesá. Hodnota portfolia našich investorů závisí od celkové hodnoty kryptoměn, ne od jejich individuálních cenových pohybů. Naši investoři tak vydělávají na růstu celého odvětví, " říká J. Forgács, zakladatel a generální ředitel společnosti Fumbi.

Pravidelný audit

Celé investování probíhá v jednoduchém a přehledném profilu, kde vidíte vývoj své investice a její rozdělení mezi jednotlivé kryptoměny. Společnost Fumbi jako jediná pravidelně podstupuje certifikovaný audit kryptoměnových peněženek od společnosti SGS Slovakia, která je členem celosvětové skupiny SGS.

Trh se stále hýbe

Kryptoměnový trh je známý svými častými pohyby nahoru a dolů. Někdy se může hýbat i v rozmezí desítek procent. Investování do kryptoměn je proto vysoce rizikové a v případě nákupu při vysoké ceně může dojít i k déletrvající ztrátě.

Není třeba však v panice prodávat, protože trh se může kdykoliv vrátit na maximum. Rozumnější je proto riziko limitovat už na začátku přiměřenou částkou investice. Ve Fumbi lze nastavit pravidelné investování trvalým příkazem, čímž se nákupní cena v čase průměruje a při zhodnocení pak převáží dlouhodobý trend.

Začít můžete s vkladem od 1400 Kč

Fumbi se neopírá o žádný podílový fond, ale o sdílenou ekonomiku. Investoři zapojení v síti si navzájem pomáhají udržovat portfolio svázané s celkovou velikostí trhu kryptoměn, a to při minimálních nákladech. Investování s Fumbi je velice jednoduché, vše najdete v přehledném profilu i v českém jazyce. Navíc, začít můžete s částkou již od 1400Kč (50 eur).

Monika Bagárová dál kojí dvouletou dceru: Nevím, jak přestat!

Související články

Další články

Nejnovější kauzy