Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Průvod hrdosti Prague Pride 2016: Gayové, lesby, bisexuálové a transsexuálové vyrazili do ulic Prahy

Gayové a lesby slaví v centru Prahy.
Zdroj: profimedia.cz
Právě v těchto minutách vrcholí 6. ročník festivalu Prague Pride 2016. Do ulic Prahy vyrazili lesby, gayové, bisexuálové a transsexuálové. Průvod s alegorickými vozy odstartoval z Václavského náměstí směr Letná.

Ulice Prahy jsou zaplněné příznivci festivalu Prague Pride. Účastníci tančí, baví se a oslavují. Do pochodu se zapojilo až 10 tisíc lidí. Lidé si připomenou i památku obětí útoku v nočním gay lubu v americkém Orlandu, kde v červnu útočník zastřelil 49 lidí.

Průvodu se zúčastní i primátorka Adriana Krnáčová a zástupci velvyslanectví v USA. Tématem festivalu je láska. Akce se také bude věnovat tématům prevence AIDS, rodině a transgenderové problematice.

Na bezpečnost v ulicích Prahy dohlíží stovky policistů. Mezi 14. a 15. hodinou půjde průvod z Ovocného trhu přes Karlův most na Kampu, kde se uskuteční koncert. Festival pokračuje až do neděle.

Související články

Další články