Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Průšvihy železnic nekončí: 80 cestujících bylo evakuováno z rychlíku na Teplicku

Průšvihy železnic nekončí: 80 cestujících bylo evakuováno z rychlíku na Teplicku
Zdroj: archiv
Prokleté železnice
Poslední dny jsou pro železničáře doslova noční můrou. Ve čtvrtek odpoledne se k tragickým událostem posledních dnů přidala i evakuace 80 cestujících z rychlíku Krušnohor. Ten na Teplicku přejel výhybku, kterou poškodil. Nikomu se tentokrát naštěstí nic nestalo.

„Vlak přejel výhybku, zastavil a přímo z vlaku evakuovali drážní hasiči 80 lidí a trať byla uzavřena,” řekl pro web Novinky.cz operační důstojník krajských hasičů. Nepříjemná situace se odehrála po deváté ráno za Řetěnicemi. Evakuovaní cestující se vrátili do stanice.

Nikomu z cestujících se nic nestalo, jediná vzniklá škoda je podle mluvčího Drážní inspekce Martina Drápala 300 tisíc za poničenou výhybku. „Mohu pouze potvrdit, že byla poškozena výhybka. Na tři hodiny byl zastaven provoz a v současnosti se tam jezdí provizorně desetikilometrovou rychlostí,” řekl mluvčí Marek Illiaš ze Správy železnic, která incident prošetřuje.

V pátek tak bude kvůli opravě výhybky přerušen provoz na trati úplně od 8:00 do 11:00.

Investice do bezpečnosti

Za poslední dobu jde o několikátou příhodu na železnici, tentokrát naštěstí bez zranění. Na začátku měsíce se u obce Pernink na Karlovarsku čelně srazily dva vlaky a nehoda si vyžádala dva mrtvé a přes dvě desítky zraněných. Minulý týden pak došlo ke srážce vlaků v Praze, toto úterý pak také v Českém Brodě. Tam během srážky přišel o život strojvůdce vlaku

Nebývalé množství incidentů na tratích vyvolává otázky i sílící kritiku směrem k zabezpečení drah a také ministru dopravy Karlu Havlíčkovi Ten přislíbil investovat desítky miliard do bezpečnosti železniční dopravy.

Související články

Další články