Trendy tagy Jana Paurová Extra Host (pořad) Počasí Bohumín

Nejnovější kauzy

Průměrná mzda v České republice je 30 tisíc a to je nejvíc v historii! Dosáhnete na ni?

Zdroj: archiv
Konečně si přilepšíme, průměrná mzda vzrostla o 8 % a vyšplhala se na 31 646 korun. Je to o 2337 Kč víc než v minulosti, tuto informaci uveřejnil statistický úřad.

„To je v historii domácí ekonomiky vůbec nejvyšší číslo. Navíc se vůbec poprvé dostala přes hranici 30 tisíc korun. Růstu mezd pomohl nejen utažený trh práce, ale i zvyšování platů ve veřejné sféře,“ řekla ekonomka Komerční banky Jana Steckerová.

Úředníci si přilepší o 10 % a učitelé si od listopadu 2017 přilepšili o celých 15 %. Tento nárůst překonal odhady analytiků. Průměrná mzda na území České Republiky roste už od roku 2014 téměř nepřetržitě. Zde naleznete veškeré údaje a statistky.

„Zrychlení růstu mezd vedlo k dalšímu přiblížení k životní úrovni ve vyspělejších zemích. Průměrná mzda v České republice se po zohlednění rozdílu v cenových hladinách loni zvýšila na 67 procent průměru EU z předloňských 65 procent unijního průměru. Mzdy v České republice jsou na zhruba stejné úrovni jako v Polsku, Portugalsku či Řecku,“ tvrdí ekonom společnosti Deloitte David Marek. dosáhnete na průměrnou mzdu i vy, nebo se vám to jeví jako cifra z říše snů?

Související články

Další články