Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Prudké lijáky a bouřky zaplavily moravské sklepy. Hasiči museli zasahovat i v nemocnici

Zdroj: Facebook
přívalové deště
V sobotu odpoledne úřadovaly přívalové deště a bouřky především ve Zlínském kraji. Tam měli hasiči co dělat, aby stačili odčerpávat vodu ze zatopených sklepů a zasahovali i v kroměřížské nemocnici. Problémy se zatopenými domy měli lidé i v jižních Čechách.

V sobotu odpoledne se přehnaly přívalové deště přes Zlínský kraj, kde vyjížděly hasičské jednotky k několika případům zatopených sklepů domů. Nejvíce hasiče zaměstnala Kroměříž, tam například v ulicích Talichova, Úprkova, Moravská, Braunerova, Vodní a Kojetínská odčerpávali vodu ze sklepů. Hasiči také hlásili problém v ulici Třebízského, kde voda vytlačila víko kanalizace a zaplavila cestu

Postižené byly i obce Pozlovice na Zlínsku nebo Ostrožská Nová Ves. "V Nedakonicích hasiči čerpali vodu z čističky odpadních vod a z podjezdu a v Kunovicích na Uherskohradišťsku voda zaplavila železniční podjezd," informovali Hasiči Zlínského kraje na svých stránkách.

Hasiči vyjížděli podle informací serveru novinky.cz k mnoha případům zatopených domů i na Jihu Čech. V Chlumanech na Prachaticku museli dokonce evakuovat 15 lidí, jejichž domy zalila voda z rozvodněného potoka a z rybníka. Jihočeští hasiči čerpali ve třinácti případech vodu ze sklepů a ucpaných kanálů, také odklízeli popadané stromy a monitorovali potoky.

Související články

Další články