Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Střelba v Ostravě StarDance 2019 Extra Host (pořad) Události roku 2019

Nejnovější kauzy

Provoz na D1 přerušila nehoda kamionu s chemikáliemi: Kyselina sírová poleptala řidiče

havárie
Na 256. kilometru dálnice D1 u Kroměříže se ve středu okolo půl osmé hodiny ranní odehrála nehoda nákladního vozu, který převážel barely s vysoce koncentrovanou kyselinou sírovou. Nebezpečná chemikálie vytekla na několikasetmetrový úsek dálnice a poleptala mladého řidiče kamionu (18), který skončil v nemocnici.

Policie z bezpečnostních důvodů úsek dálnice uzavřela, provoz je nyní veden po objízdné trase. Nákladní vůz převážející barely s kyselinou sírovou havaroval ve směru z Brna na Ostravu, pravděpodobnou příčinou je mikrospánek teprve 18letého řidiče. „Auto není fatálně rozbité, ale při manévru došlo k poškození nákladu,“ sdělil serveru idnes.cz policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Ačkoliv se řidič při samotné nehodě nezranil, snažil se pak sám zastavit únik chemikálií, přičemž byl poleptán na předloktí ruky. Záchranáři ho následně převezli do nemocnice.

Dálnice D1 byla těsně před vjezdem na Kroměříž uzavřena, hasiči momentálně pracují likvidaci chemikálií. Objízdná trasa je vedena přes okolní obce Zlobice, Lutopecny a Kroměříž. Uzavírka dle odhadů potrvá minimálně do půl jedné odpoledne.

Mohlo by vás zajímat

Další články