Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Tereza H. Výměna manželek The Voice Ewa Farna

Nejnovější kauzy

Provokace českého turisty? Žralok ho zabil, protože se prý jen bránil

Co se stalo pod hladinou, je záhadou.
Teprve dvaačtyřicetiletého českého turistu napadl v pátek v egyptském letovisku Marsá Alam žralok a muž zraněním na místě podlehl. Mořská bioložka Martina Karásková ale tvrdí, že žralok mohl být zahnaný do kouta a neměl kam uplavat, tudíž se jen bránil. Co se tedy vlastně stalo?

V egyptském letovisku Marsá Alam byla na dovolené z Česka celá rodina. Muž se ženou a dětmi. V pátek odpoledne se tatínek od rodiny odebral k moři šnorchlovat. Tam ho ale napadl žralok, muž zemřel a nyní je předmětem vyšetřování, co se vlastně na místě stalo a hlavně proč muže žralok usmrtil.

První možnost je, že za to může posádka lodi, co dost možná převážela dobytek. Během cesty mohlo nějaké zvíře chcípnout a následně bylo hozeno přes palubu a přilákalo tak dravou zvěř. „Žraloci se živí většinou mršinami, které plavou na hladině, a aktivně živou kořist neloví,“ řekla pro iDnes.cz mořská bioložka Martina Karásková. Následně čich mohl omylem přivést žraloka k člověku.

Další variantou je, že se žralok zatoulal a český turista mu omylem zatarasil cestu. „Ve většině podobných případů se nakonec zjistí, že byl žralok zahnán do kouta, odkud neměl jak uplavat a byl ve stresu. V takové chvíli se žralok pouze brání a může člověka skutečně kousnout. Jde ale o kousnutí obranného charakteru, nikoliv útočného. Problém je, že člověka i takové obranné kousnutí často velmi silně poraní,“ dodala Karásková.

Případ stále vyšetřuje policie.

Mohlo by vás zajímat

Další články