V egyptském letovisku Marsá Alam byla na dovolené z Česka celá rodina. Muž se ženou a dětmi. V pátek odpoledne se tatínek od rodiny odebral k moři šnorchlovat. Tam ho ale napadl žralok, muž zemřel a nyní je předmětem vyšetřování, co se vlastně na místě stalo a hlavně proč muže žralok usmrtil.

První možnost je, že za to může posádka lodi, co dost možná převážela dobytek. Během cesty mohlo nějaké zvíře chcípnout a následně bylo hozeno přes palubu a přilákalo tak dravou zvěř. „Žraloci se živí většinou mršinami, které plavou na hladině, a aktivně živou kořist neloví,“ řekla pro iDnes.cz mořská bioložka Martina Karásková. Následně čich mohl omylem přivést žraloka k člověku.

Další variantou je, že se žralok zatoulal a český turista mu omylem zatarasil cestu. „Ve většině podobných případů se nakonec zjistí, že byl žralok zahnán do kouta, odkud neměl jak uplavat a byl ve stresu. V takové chvíli se žralok pouze brání a může člověka skutečně kousnout. Jde ale o kousnutí obranného charakteru, nikoliv útočného. Problém je, že člověka i takové obranné kousnutí často velmi silně poraní,“ dodala Karásková.

Případ stále vyšetřuje policie.