Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Protokolář Forejt (43) promluvil o kolapsu: Jak se cítil po probuzení v nemocnici?

Jindřich Forejt: Hradní protokolář promluvil o kolapsu
Zdroj: Profimedia
VYJÁDŘENÍ

Hradní protokolář Jindřich Forejt (43) měl dle zprávy, kterou exministr kultury Daniel Herman (58) zveřejnil na sociálních sítích, zemřít. Informace prolétla řadou médií, aby byla následně vyvrácena. Stalo se to začátkem března letošního roku. Forejt ale žije a pomalu se vrací do formy. V rozhovoru pro deník Blesk promluvil o tom, jaké to bylo, když se probral z umělého spánku a jakou dostal prognózu.

Když jsem se probudil, viděl jsem kolem sebe prostředí, které jasně indikovalo, že jsem v nemocnici. Ten první pocit byl strach. Intuitivně jsem zkoušel pohnout rukou, nohou. Řeč jsem zkoušet nemohl, protože jsem měl tracheostomii. Tak jsem zkoušel mozek a paměť, protože jsem pochopil, že jsem v nějakém vážném stavu. Jakmile to šlo, tak jsem primáře ubezpečil, že mysl je v pořádku a že mu dokážu vyjmenovat klidně následnictví britského trůnu, pokud na tom bude trvat,“ vzpomíná pro deník Blesk na jeden z bezesporu nejhorších dní v jeho životě někdejší protokolář českých prezidentů Jindřich Forejt.

Poslední den před tmou

Jaký byl poslední den před kolapsem třiačtyřicetiletého úředníka? „Byla sobota, naobědval jsem se, pak se mi udělalo nedobře a rozbolela mě hlava. Snažil jsem se to přejít a po hodině jsem omdlel. Vzpomínám si, že jsem se probudil – po jak dlouhé době, to těžko můžu vědět, protože se začalo smrákat, což v únoru mohly být tak čtyři hodiny odpoledne. Byl jsem doma sám a zavolal jsem si záchranku. Pak jsem znovu usnul, neboli omdlel,“ říká Forejt s tím, že měl krvácení do mozku, do centrální části ganglií. To je ta část, která vám postihne pohybové ústrojí,“ doplňuje.

Mohl za to životní styl?

„Jsem v rizikovém věku, kdy se tyhle příhody objevují. Souvisí to se způsobem života a stresem, což nijak neumenšil ten rok covidu. No a pak také s vysokým tlakem. Ale prognóza je momentálně dobrá. Navíc jsem ve znamení štíra, což znamená, že když se zakousnu, snažím se vší silou dostat tam, kde bych měl být.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy