Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Seriál Most!

Nejnovější kauzy

Protikuřácký zákon plodí sladké ovoce! Počet kuřáků klesá!

Kouření v České republice.
+ Další fotografie
Odpůrci kouření mohou slavit. Protikuřácký zákon nese ovoce. Od zavedení úplného zákazu kouření v restauracích klesl počet kuřáků o 3,5 procenta. Uvedl to ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) s odkazem na průzkum Státního zdravotního ústavu, kterého se zúčastnilo 1 806 respondentů.

Protikuřácký zákon se podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha začal vyplácet. „V souvislosti s protikuřáckým zákonem nejnovější data SZÚ ukazují, že jsme se vydali správnou cestou. Oproti roku 2016 došlo k poklesu aktuálních kuřáků o 3,5 procenta. A to jsou teprve čísla za prvních šest měsíců účinností zákona,“ uvedl Vojtěch.

Neexistují ale oficiální studie, které by zákaz kouření v restauracích dávaly do souvislosti s poklesem kuřáků. Je možné, že lidé v České republice přestávají kouřit, aby šetřili peněženku. Vojtěch je ale přesvědčen, že za poklesem počtu kuřáků stojí zákon.

„Neumíme si to vysvětlit jinak, než že začal platit protikuřácký zákon,“ cituje Vojtěchova slova portál idnes.cz.

Češi kouří průměrně 12,9 cigaret denně, o 2,1 méně než před zavedením protikuřáckého zákona – detailní data najdete zde.

Mohlo by vás zajímat

Další články