Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Proti kritikům vytáhl zraněnou labuť! Primátor Hřib obhajuje zrušení ohňostroje

Zdroj: Facebook.com
+ Dalších 14 fotografií
debata
Pražský magistrát se rozhodl, že zruší tradiční novoroční ohňostroj. Praha rok 2020 uvítala pomocí videomappingu. Primátor Zdeněk Hřib rozhořčené veřejnosti vysvětluje, proč ohňostroj v Praze nechce. A proti kritice vytáhl zraněného ptáka.

Zdeněk Hřib se na začátku roku 2020 ocitl pod palbou veřejnosti. Musí obhajovat, proč Praha zrušila tradiční novoroční ohňostroj. Malý ohňostroj pořádala jen městská část Praha 2. Magistrát vítal rok 2020 pomocí tzv. videomappingu.

Hřib tvrdí, že ohňostroj škodí psům a ptákům. Jenže veřejnost se ptá, zda ptákům a psům skutečně vadí organizovaný ohňostroj. Podle obyvatel Prahy je mnohem nebezpečnější divoké odpalování pyrotechniky v ulicích. A to magistrát neřeší. Proti oficiálnímu ohňostroji magistrát zakročil, nebezpečné zacházení s pyrotechnikou v pražských ulicích se ale opakuje každý rok.

Ukázal zraněného ptáka

Hřib v diskuzi na Facebooku nakonec ukázal obrázek zraněné labutě. "Po petardách a ohňostrojích odpalovaných na přelomu roku bylo zraněno 7 labutí. Pravděpodobně je to jen špička ledovce a vyděšených nebo zraněných zvířat bylo daleko více," uvedl Hřib. Jenže lidé mu vzkázali, že ptáky děsí nejen oficiální ohňostroj, ale také auta a petardy nakoupené v tržnicích.

"Možná že když schválíte nějakou vyhlášku, která zakáže petardy kolem parku a řeky, nebude to tak katastrofální," napovídá Hřibovi paní Jana.

A jaký názor na problematiku máte vy? Vadí organizované ohňostroje ptákům? Nebo jim podle vás více vadí divoké odpalování pyrotechniky v ulicích?

Související články

Další články