Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Protesty v Barceloně pokračují: Záchranáři evidují už 500 zraněných

Zdroj: Profimedia.cz
PROTESTY
Protesty v Barceloně pokračují... Davy protestujících vyšly do ulic španělské Barcelony i v neděli. Šlo už o sedmý den protestů v Katalánsku po vyhlášení rozsudku nad devítkou vůdců katalánských separatistů. Za tu dobu záchranáři evidují stovky zraněných lidí.

O protestech v Katalánsku informovala agentura AP. Sedmý den v řadě trvají protesty v hlavním městě Katalánska Barceloně. Směrem ke španělským vládním budovám létaly pytle s odpadky, demonstrace trvala až do noci.

Někteří z lidí protestují poklidně. Objevují se ale i lidé, kteří se uchylují k provokacím. "Zneužívají situaci, stejně tak jako využívají fotbalových zápasů nebo událostí jako záminku k násilnostem," uvedl pro AP jeden z demonstrantů Josep San Feliu, který dodal, že šanci na úspěch jen nenásilná hnutí.

Někteří z protestujících se snažili pytle s odpadky zapálit, jiní zamířili k policejnímu velitelství, kde se v minulých dnech odehrály nejvážnější srážky s policií Od pondělí do neděle se při demonstracích zranilo na 500 protestujících a policistů. V nemocnici zůstává 18 lidí. Policie v souvislosti s protesty zadržela lidí.

Související články

Další články