Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Protesty proti Babišovi: V listopadu se na obrovské demonstraci objeví Trojan a Němcová

Takhle to vypadá na Václaváku.
Zdroj: archiv
+ Dalších 17 fotografií
Politika
V sobotu 16. listopadu bude v Praze další demonstrace. Organizátoři nezastírají, že osoba Andreje Babiše jim stále velmi vadí, i když stíhání premiéra bylo v podstatě zastaveno. Jak bude demonstrace vypadat?

Akci na Letné pomáhá organizovat Robin Suchánek, i když se za člena spolku Milion chvilek pro demokracii nepočítá. K tvrdému jádru chvilkařů nepatří, ale informace k demonstraci Suchánek redakci poskytl z pozice organizátora.

Kolik se čeká lidí při listopadové demonstraci?

"Jelikož se od poslední červnové demonstrace událo mnoho věcí, které spoluobčany naštvaly, troufám si odhadnout, že dorazí přibližně stejný počet lidí, dokonce možná i více. Cítím to tedy alespoň z atmosféry, která ve společnosti panuje."

Myslíte, že po demonstraci by Andrej Babiš skutečně mohl odstoupit?

"Každý slušný politik v demokratické zemi by v případě, že se okolo něj začnou objevovat nejasnosti a podezření z trestné činnosti, odstoupil, alespoň do té doby, než své jméno očistí."

Máte nějaké signály, kdo ze slavných tváří se na Letnou dostaví?

"Ano, máme signály, že mezi demonstrujícími budou také známé osobnosti. Na pódiu se mimo jiných objeví například Ivan Trojan či Dana Němcová."

Je to možná předčasný dotaz, ale po listopadové demonstraci bude následovat nějaká další?

"Veškeré další kroky spolku Milion chvilek pro demokracii se lidé dozvědí na Letné v sobotu 16. listopadu od 14:00 hodin."

Související články

Další články

Nejnovější kauzy