„Je podezřelý z přestupku dle zákona o právu shromažďovacím,“ řekl Právu policejní mluvčí Libor Hejtman. Zákrok byl podle policie naprosto v pořádku. Případem se i nadále zabývá Policejní prezidium.

Jaroslav Hensl chtěl svým činem podpořit bývalého politika a disidenta Tomáše Hradílka, který na protest proti kandidatuře Miloše Zemana drží od 1. listopadu protestní hladovku.

Protestující v Lipníku pouštěli hudbu z prvního patra jednoho domu na náměstí. Na protest také vystavili z oken transparenty. Další stáli venku a protestovali červenými kartami.

„Dovnitř vtrhlo komando celé v černém. Jeden mi vrazil před obličej kameru a vykřikl: „Vypněte to.“ Tak jsem to vypnul, a teprve potom mi ukázali průkazy. V první chvíli jsem ale nevěděl, kdo to za mnou vtrhl,“ konstatoval zvukař Hensl.

„Je pro mě něco nepředstavitelného, že někdo udělá takovou věc a nechá násilně vypnout takový symbol, jako je píseň Modlitba pro Martu, i kdyby to bylo v průběhu mítinku – jako že nebylo,“ uvedla Hradílkova dcera Simona.