Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

Protest proti otřesnému znásilnění: Ženy ukazují své kalhotky. Přidáte se?

Zdroj:
+ Další 2 fotografie
hýbe světem
Obrovský ohlas na sociálních sítích způsobil rozsudek irského soudu, který osvobodil sedmadvacetiletého pachatele znásilnění mimo jiné proto, že jeho oběť měla v době zločinu na sobě krajkovaná tanga. Na Instagramu se okamžitě rozjela obrovská kampaň žen, které jsou opačného názoru.

Ženy z celého světa sdílejí na Instagramu fotky svého spodního prádla s hastagem #thisisnotconsent, což v překladu znamená "toto není souhlas". Dávají tak najevo, že styl jejich spodního prádla rozhodně nerozhoduje o tom, zda mohou být terčem sexuálního násilí nebo ne.

"Musíte se podívat, jak byla oblečená. Měla na sobě krajkovaná tanga," řekla u irského soudu obhájkyně sedmadvacetiletého muže obviněného ze znásilnění teprve sedmnáctileté dítě. Po těchto slovech jej porota jednomyslně osvobodila od obvinění ze znásilnění. Irsko je silně katolická země, kde o podobné rozsudky rozhodně není nouze.

Samotný obviněný u soudu vypověděl, že žena byla k sexu více než svolná, ale že si samotný sex nepamatuje. Sedmnáctiletá dívka ohlásila znásilnění okamžitě po činu.

Související články

Další články