Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

Protest proti Babišovi se Zemanem: Na Václaváku se sešly tisíce lidí

Demonstrace na Václavském náměstí proti Zemanovi a Babišovi.
Zdroj: Facebook
Na Václavském náměstí v Praze se sešly tisíce lidí, aby protestovaly proti druhému jmenování Andreje Babiše premiérem. Zaznělo, že Miloš Zeman jedná v zájmech Kremlu a je ohrožením demokracie. Protesty se konaly i na dalších velkých náměstích v Česku.

„Zítra je tragický den české demokracie. Trestně stíhaný estébák bude v sídle českých králů jmenován premiérem. Tragédie, tragédie, tragédie,“ řekl na Václavském náměstí předseda TOP 09, exministr spravedlnosti Jiří Pospíšil.

Protest svolal spolek Milion chvilek pro demokracii jako vyjádření vzdoru proti jmenování předsedy hnutí ANO Andreje Babiše premiérem.

Kromě něj dorazili i dva neúspěšní prezidentští kandidáti Marek Hilšer a Pavel Fischer. Kromě Pospíšila se účastnili i další zástupci opozičních stran včetně Miroslavy Němcové, která při druhé inauguraci Miloše Zemana (73) protestně opustila Vladislavský sál.

„Nenecháme se ohlupovat. Nenecháme si vzkazovat prezidentem Zemanem, že máme mlčet. Prezident koná v zájmu Kremlu,“ řekla Němcová a sklidila snad největší potlesk.

Na Václavském náměstí protestovaly tisíce lidí, další demonstranti se sešly i na dalších významných náměstích po celém Česku.

Související články

Další články