Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Protest proti Babišovi: Na největší demonstraci od roku 89 jde i Čvančarová

Zdroj:
+ Dalších 15 fotografií
občané vs. premiér
Iniciativa Milion chvilek o sobě po krátké chvíli dává opět vědět. V úterý proběhne další demonstrace na Václavském náměstí. Požadovat se bude vedle odchodu ministryně spravedlnosti Marie Benešové (71) i demise premiéra Andreje Babiše (64). Protestovat jde také řada celebrit. Které to jsou?

Na úterní demonstraci vystoupí i řada známých umělců. Například herečky Bára Hrzánová a Jitka Čvančarová (41), muzikant Mário Bihári a skupina Buty. Na Václavském náměstí zazní hymna v podání Hany Ulrychové. Podle organizátorů to zřejmě bude největší demonstrace od roku 1989.

Demonstrace se zúčastní i ředitel nevládní organizace Transparency International David Ondráček, zakládající člen Unie daňových poplatníků ČR a specialista na postupy ministerstva financí David Hubal, spoluorganizátor slovenských protestů Za slušné Slovensko Juraj Šeliga.

O úterní demonstraci informovala iniciativa Milion chvilek v pondělí. V souvislosti s tím proběhne i tisková konference.

„Budeme požadovat už nejen demisi Marie Benešové, ale také demisi trestně stíhaného premiéra Andreje Babiše. Máme toho dost!“ uvádí se u události na Facebooku, která úterní demonstraci svolává. „Vzhledem k tomu, jaké máme již nyní ohlasy z regionů (lidi jsou skutečně nabuzení přijet) a že tentokrát ozvučíme i spodní část Václavského náměstí, je možné, že půjde o největší demonstraci od roku 1989,“ odhaduje na sociální síti iniciativa Milion chvilek.

Související články

Další články