Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Bohuš Matuš koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Prostřeno na Karlově mostě: Hostina pro 2 tisíce lidí a stůl dlouhý půl kilometru

praha
O dnešního pozdního odpoledne se na Karlově mostě koná pořádná dlabanice. Hostina pro dva tisíce návštěvníků a stůl dlouhý půl kilometru. Něco takového Praha ještě nezažila. Pořadatelé se vyjádřili, že zahradní slavnost uspořádali na počest ukončení koronavirové krize. Během hostiny je památka normálně přístupná veřejnosti.

Z Karlova mostu dnes v odpoledních hodinách vymizeli umělci a všechny stánky. Na počest konce koronavirové krize se tam totiž konala sousedská sešlost pro dva tisíce lidí se stolem dlouhým půl kilometru.

„Přípravy na Prostřený Karlův most jsou v plném proudu. Dnes tam pro vás prostíráme půlkilometrový stůl s bílými ubrusy a květinami. Jsme rádi, že můžeme na takto symbolické místo znovu sezvat Pražany k jedinečnému setkání a projevu vzájemnosti, sdílení a přátelství. Držte nám palce, třeba to bude inspirovat i další města k podobným akcím,“ bylo napsáno v pozvánce na sociálních sítích.

Každý, kdo se chtěl velkolepé akce zúčastnit, se musel dopředu registrovat. Lístky na hostinu byly ale vyprodány během mžiku. Spolek Piána na ulici akci pořádá společně s městskou částí Praha 1. Podporu mají i od vedení pražského magistrátu.

Všichni, kteří měli to štěstí a stihli si koupit lístek, měli jednu podmínku. Lidé si museli zaopatřit vlastní občerstvení a pak jim už nic nebránili v tom, aby mohli hodovat. „Super akce,“ píší nadšení lidé na sociálních sítích. „Bezva nápad,“ dodávají další.

Související články

Další články